Psychologové díky ní měří naší inteligenci: Neobvyklou optickou výzvu dokázal vyřešit jen 1 člověk z 10

Pokud máte rádi vizuální výzvy, kde je potřeba zapojit maximální soustředěnost, pokuste se otestovat svou všímavost na tomto obrázku, kde je jedna zásadní chyba.

i Zdroj fotografie: Ondřej Štěpánek, pro Vědaživě
                   

Obrázkové výzvy jsou velice populární formou, jak otestovat svou všímavost a soustředěnost. Na internetu a sociálních sítích jich můžete najít nespočet, proto můžete trénovat a stimulovat svůj mozek neustále dokola. Populární jsou především testy, u nichž celkem rychle můžete najít řešení a můžete je podstoupit společně s rodinou nebo přáteli a porovnat tak své vizuální schopnosti. V tomto případě méně než 2 z 10 lidí odhalí nesrovnalost na obrázku.

Rodinná idylka

Na obrázku můžete vidět obvyklou rodinnou scénu. Zřejmě večeře, kdy se u stolu sešly 2 ženy a 1 muž. Možná rodina, rodiče a dcera, popřípadě návštěva. Na stole je pečený krocan a jedna z žen nalévá čaj. Na první pohled se na ilustraci neděje nic neobvyklého, zdání ovšem klame. Je zde jedna nesrovnalost, drobná chyba, kterou právě vy musíte najít. Pokud se vám to povede, budete jen jedni z mála lidí, kterým se to podaří.

iZdroj fotografie: Ondřej Štěpánek, pro Vědaživě

Nic není, jak se na první pohled zdá

Vizuální výzva není tak jednoduchá, jak se na první pohled může jevit. Řešení dokáží najít méně než 2 z 10 lidí do 10 vteřin. Chce to skutečně plnou soustředěnost a dobré oči, abyste našli chybu, která je dobře skryta. U hádanek podobného typu musíte přemýšlet nad běžný rámec, abyste uspěli. Pokud jste připraveni, můžete začít.

Odhalit číslo na vrcholu pyramidy je téměř nemožné: Psychologové tvrdí, že to dokáží jen géniové

Procvičte svou mysl a kreativitu. Jestli se vám podaří chybu najít, budete mít ze sebe skvělý pocit. Navíc jakmile nesrovnalost uvidíte, už ji nebudete moct pustit z očí. Uvidíte ji pokaždé, kdykoli se na obrázek znovu podíváte. Na následujícím obrázku si můžete ověřit řešení.

iZdroj fotografie: Ondřej Štěpánek, pro Vědaživě

Řešení vizuální výzvy

Pokud jste řešení ještě nenašli, podívejte se na obrázek výše, jenž znázorňuje chybu v této vizuální výzvě. Zaměřte se na ženu, která nalévá čaj. Jedinou nesrovnalostí je, že konvice nemá ucho, za které by žena konvici mohla držet, přesto s přehledem nalévá čaj do šálku. Pokud jste byli jedním z mála lidí, kteří si této nesrovnalosti všimli za méně než 10 sekund, můžete si gratulovat.

Jak dlouho vám trvalo najít chybu na obrázku?

Diskuze Vstoupit do diskuze
148 lidí právě čte
Zobrazit další články