Na obrázku je chyba, najde ji ale pouze 7 % lidí: Pokud se mezi ně nezařadíte, nemáte příliš vysokou inteligenci

Jen opravdový génius si všimne chyby, která na obrázku nedává žádný smysl. Prohlédněte si jej pozorně, věnujte se i tomu nejmenšímu detailu a nenechte se zmást.

i Zdroj fotografie: Wepress News
                   

Přestože se na první pohled jedná o poměrně jednoduchý úkol, ve skutečnosti se jej podařilo vyřešit jen 9 % lidí. Všem ostatním logická chyba na obrázku uniká. Otestujte i vaše pozorovací a analytické schopnosti a pusťte se do hledání. Nenechte se zmást a odvést svou pozornost, jeho řešení je mnohem jednodušší, než si myslíte.

Výhody obrázkových testů

Optické iluze, klamy, hádanky a hlavolamy jsou zábavný a zároveň prospěšný způsob, jak trávit svůj volný čas. Díky nim se postupně naučíte nacházet originální řešení různých problémů a komplikací, která by vás dříve ani nenapadla. S jejich pomocí navíc rozvíjíte kognitivní funkce mozku, stejně jako trénujete paměť a předcházíte její ztrátě v pozdějších letech.

Byl by z vás dobrý Sherlock Holmes? Otestujte svou bystrost a najděte na obrázku vetřelce do 5 sekund

Kde se využívají obrázkové testy

V poslední době se těší obzvlášť velké oblibě na internetu a sociálních sítích, které umožňují jejich rychlejší šíření a sdílení a zároveň do jejich řešení zapojují lidi z celého světa. Primárně se však využívají ve vzdělávání a zdravotnictví, kde jsou součástí IQ testů a dalších postupů, jak otestovat principy fungování lidského mozku a odhalit případné odchylky.

iZdroj fotografie: Wepress News

Najděte chybu na obrázku

V tomto případě máte za úkol na nakresleném obrázku spokojené rodinky u snídaně najít logickou chybu. I když se to nezdá být nijak náročné, opak může být pravdou. Jen velmi malé procento lidí si s úkolem dokáže poradit a nesrovnalost na obrázku odhalit. Věnujte pozornost i těm nejmenším detailům a nenechte se ničím zmást. Jestli si řešení úlohy chcete okořenit, stanovte si pro hledání chyby určitý časový limit.

Kde se chyba nachází

Pokud se vám podařilo chybu na obrázku najít, pak patříte mezi velmi inteligentní a bystré jedince s citlivostí i na ty nejmenší detaily. Správnou odpovědí je, že chybu tvoří prázdný džbán v rukou maminky, ze kterého přesto stále vytéká tekutina, aby naplnila sklenice svých dětí. V případě, že vám dal tento úkol zabrat nebo jste jej nedokázali vůbec vyřešit, začněte na svých schopnostech pravidelně pracovat a pusťte se do jejich tréninku ještě dnes.

iZdroj fotografie: Wepress News

Jak rychle jste dokázali odhalit chybu vy?

Zdroj: WepressNews
Diskuze Vstoupit do diskuze
61 lidí právě čte
Zobrazit další články