Duše uvězněná v čase aneb Když je člověk unavený, má pocit, že mu nikdo nerozumí a cítí se osamělý

Správné propojení fyzického těla a vnitřního ducha je víc než důležité. A disciplíny psychologie a spirituality spolu sdílejí mnohem víc, než je na první pohled patrné.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Jenže co to vlastně znamená uvězněná duše? Když mluvíme o jejím uvěznění, máme na mysli pocit, že je člověk starší, než reálně je. Zralá duše může čelit mnoha těžkostem, protože má o svém životě vysoké povědomí a je také citlivější. Tento věčný souboj ale přináší i velkou odměnu. Lidé tohoto typu jsou totiž velmi tvořiví a často překonávají vlastní dobu. Život s takovým nastavením může být bolestivý, ale jsou věci, které zvládáte lépe.

Nechodíte s nikým na rande

Pokud se cítíte starší, než reálně jste, nestojíte o známosti na jednu noc, od kterých se pak hned posunete dál. Toužíte totiž po opravdu dlouhodobém vztahu, či dokonce sňatku. Není to nutně špatný přístup, ale dost možná o něco přicházíte. Pamatujte, že před sebou máte celý život a nemusíte nikam spěchat. Zkuste třeba online seznamku nebo návštěvu klubu. Pocit, že skutečně žijete přítomným okamžikem, může být ve vašem životě velmi příjemná změna.

Díváte se vlastně zvenku dovnitř

Máte pocit, že nepatříte do „populárního“ davu v práci nebo na škole? Možná od nich očekáváte podobnou vyzrálost, té se jim však nedostává. A protože se nedokážete s nikým propojit, může být obojí osamělé místo. Zkuste se seznámit s jedním po druhém, abyste měli trochu snesitelnější prostředí. Nasajte jejich osobnost a najděte na nich to dobré. Třeba nakonec zjistíte, že jiný přístup k životu taky stojí za to, a nebudete už tak sami.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Cítíte se osamělí

Lidé s uvězněnou duší se často přistihnou v pátek večer doma s tím, že nemají co dělat. Opět je to tím, že máte pocit, že nepatříte mezi lidi kolem vás. Preferujete klid a ticho vlastního domova, stejně jako jeho bezpečí. Není na tom nic špatného, ale netravte svoje nejlepší roky zavření doma. Vypravte se občas ven a skutečně buďte v místě, kde žijete, nejlépe s dalšími lidmi. Jakmile se dostanete ze své skořápky, dost možná dění kolem sebe i oceníte.

Sociální sítě nejsou nic pro vás

Facebook a další sítě kontrolujete jen jednou za čas a většinu času o nich ani neuvažujete. Možná máte i Instagram, protože vám ho někdo doporučil, ale nezáleží vám na něm. Protože se na to cítíte staří a nechcete tam plýtvat svým časem. Je to v pořádku, ale možná vaše společenské vztahy také trpí. Mohlo by pomoci trochu vhledu do okolního světa. Najděte si zdravou rovnováhu online života a toho reálného a uvidíte, že budete mnohem šťastnější.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Jste hodně unavení

Mít starou duši vás může vyčerpat a jen pozitivní myšlení to nespraví. Někdy se prostě cítíte fyzicky mnohem starší, než jste doopravdy. Unavíte se, bolí vás svaly a ani se vám nechce lézt z postele. Opět na tom v zásadě není nic špatného, připusťte si ale, že vaše duše možná potřebuje i nějaké uvolnění. Zkuste změnit stravu, návyky, začněte sportovat nebo něco podobného. Pohyb a nová energie vám může jen prospět a vyčistit hlavu.

Lidé vám mnohdy nerozumí

Ať už je to rodina, přátelé nebo kolegové, nerozumíte si. Možná vás napadá, že jste v této situaci sami, ale je vás víc. Pokud můžete, zkuste se otevřít někomu, komu skutečně důvěřujete. Může to být klidně terapeut nebo duchovní guru. Zkrátka někdo, kdo vám pomůže přijmout onen nepoměr těla a nitra.

V kolika bodech se poznáváte?

Diskuze Vstoupit do diskuze
53 lidí právě čte
Zobrazit další články