Otestujte své pozorovací schopnosti a zkuste na fotografii najít skrytého kolibříka do pouhých 11 sekund

Optická výzva, která zamotá hlavu i těm, kteří jsou ve vizuálních hádankách přeborníci. Zkuste si výzvu i vy a najděte kolibříka během několika vteřin.

výzva listy i Zdroj fotografie: Barletta Web
                   

Vizuální hádanky a různé rébusy jsou velmi populární a na internetu je další výzva, tentokrát však velmi obtížná. Dokáže zamotat hlavu i profíkům. Malý ptáček se mezi barvami a tvary skrývá velmi poctivě a za rekordní čas 11 sekund jej odhalí málokdo. Obraz, na kterém je na první pohled jen kočka, se nazývá „Scova il colibri“. Zkuste nyní otestovat své oči a pozorovací schopnosti a najít kolibříka za tak krátký čas.

Kolibřík otestuje vaše oči i mysl

Malý ptáček zvaný kolibřík je známý svou rychlostí a hbitostí při pohybu mezi květinami. Nyní je však hlavním protagonistou této vizuální výzvy, jejímž cílem je kolibříka najít na obrázku plném barevných prvků a složitých detailů za pouhých 11 sekund. Na první pohled se tento úkol může zdát jednoduchá, opak je však pravdou, je složitější, než si dokážete představit.

Pro identifikaci skrytého kolibříka je nezbytná schopnost vizuálního vnímání a především koncentrace. Každý, kdo se do výzvy pustí, musí obraz sledovat velmi pečlivě a snažit se nerozptylovat se ostatními prvky na obrázku. Zaměřit svou mysl i oči pouze na hledání malého ptáka mezi barvami a tvary. Pokud jste koncentrovaní, kolibřík se vám jistě ukáže. Optické hádanky či výzvy jsou důležitým cvičením pro zrak i mysl.

Hlavolam pro restart mozku: Najděte odlišnou postavu v této vizuální hádance. Uspělo už 1,2 milionu Čechů

Optické výzvy jako stimulace mozku

Vizuální výzvy pomáhají také trénovat mozek, aby zpracovával informace rychleji a efektivněji, to zlepšuje schopnost rozpoznat detaily mezi vizuálními prvky. Výzvy mohou mít pozitivní vliv i na náladu a psychickou pohodu. V případě, že se vám podaří hádanku vyřešit, navíc za požadovaný čas, dostaví se pocit uspokojení, zvýší se sebeúcta a smysl pro kompetenci.

Tato vizuální výzva je skvělým tréninkem pro mysl i zrak a je stimulující, stejně jako zábavná. V případě, že chcete najít kolibříka, musíte se zaměřit na malou oblast v pravé části obrazu a snažit se ho izolovat od mnoha dalších prvků. Koncentrace je klíčem k úspěchu. Pokud se vám však kolibřík ještě nezjevil, netrapte se tím a podívejte se na obrázek níže. I pochopení vizuálních hádanek vám u dalších podobných testů může výrazně pomoci.

kočka tráva květina iZdroj fotografie: Barletta Web

Uspěli jste v této výzvě a za jaký čas?

Zdroj: BarlettaWeb
Diskuze Vstoupit do diskuze
104 lidí právě čte
Zobrazit další články