Hlavolam pro restart mozku: Najděte odlišnou postavu v této vizuální hádance. Uspělo už 1,2 milionu Čechů

Tento jednoduchý obrázkový test ověří vaši schopnost soustředění a pozorování. Prohlédněte si obrázek s identickými postavami a najděte tu, která se od ostatních liší.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Obrázkové testy, hlavolamy, optické klamy a iluze fungují jako zábavný a jednoduchý způsob, jak otestovat své IQ a některé své další vlastnosti a povahové rysy. Zjistěte, jak jste na tom, a pusťte se do tohoto jednoduchého úkolu. Pokud si jej chcete ještě ztížit, stanovte si pro jeho provedení časový limit. Podle toho si navíc ověříte, jak dobře nebo špatně se vám pracuje pod tlakem.

Vliv hlavolamů na lidský mozek

Podobné obrázky působí jako stimulanty pro rozvoj mozku. Při jejich řešení se namáhají některé synapse a rozvíjí se i kognitivní funkce. Tímto pravidelným tréninkem tak můžete nejen zlepšit některé své dovednosti, zrychlit myšlení, zlepšit koncentraci, ale také do budoucna předejít ztrátě paměti a dalších schopností. Navíc je to příjemný způsob, jak si zkrátit dlouhé chvíle.

Najdete mezi obrázky jeden lehounce odlišný? Procvičte si svoje vnímání a postřeh, jde o perfektní test kognitivních schopností

Snižte hladinu stresu

Zvláště v případě, že se dlouhodobě nacházíte v psychické nepohodě, vám mohou podobné úkoly pomoci. Jejich procvičováním totiž zaměstnáte svou mysl a odvedete pozornost od černých myšlenek, které vás sužují. Dochází tak ke snížení stresu, míry úzkostí i depresí. Stačí tak pár minut denně a posílíte své duševní zdraví i odolnost vůči stresovým faktorům.

Najděte odlišnou postavu

Prohlédněte si pozorně obrázek na první pohled identických postaviček a najděte mezi nimi tu, která se od ostatních něčím liší. Lidská mysl je zrádná a často si realitu dokresluje podle předešlých zkušeností. Nenechte se zmást a prohlédněte tuto optickou iluzi. Přestože se vás váš mozek bude snažit přesvědčit o opaku, na obrázku je jeden zásadní rozdíl.

Pokud se vám podařilo odlišnou postavičku v kostýmu najít, patříte mezi velmi nízké procento opravdu bystrých a inteligentních lidí. Rozdílný obrázek se nachází ve spodní řadě úplně vlevo. Jestli jste řešení najít nedokázali nebo vám zabralo příliš mnoho času, pusťte se rovnou do dalšího cvičení a začněte na svých dovednostech pracovat.

Jak rychle se vám podařilo najít odlišnou postavičku?

Diskuze Vstoupit do diskuze
131 lidí právě čte
Zobrazit další články