Máte ostříží zrak? Najděte trojčíslí 182 mezi 782 do 10 vteřin. Testem prošlo už 1,8 milionu Čechů

Otestujte své pozorovací schopnosti a prohlédněte si pozorně číselné řady. Vaším úkolem je najít odlišné trojčíslí dříve, než vám vyprší stanovený časový limit 10 vteřin.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Zjistěte, jak bystří jste pozorovatelé, a otestujte svou pozornost i analytické schopnosti. Mezi číselnými řadami se skrývá odlišné trojčíslí, které na první pohled vyvolává dojem, že je s ostatními čísly totožné. Zaměřte svou pozornost na jeho odhalení a zapněte stopky. Jen opravdu bystří a inteligentní lidé prohlédnou tuto iluzi a číslo 182 dokáží najít.

K čemu slouží hlavolamy

Mnoho lidí využívá hlavolamy k osvěžení vlastní mysli nebo zkrácení dlouhých chvil. Pomocí jejich procvičování lze rozvíjet logické, kognitivní a kritické myšlení, stejně jako kreativitu a fantazii. Své uplatnění mají také ve zdravotnictví, kde se používají jako součást rehabilitace mozku. Nezřídka se s nimi setkáte také při psychotestech i u výběrových řízení.

Otestujte své schopnosti na dvou obrázcích – je zapotřebí smysl pro detail, pohotovost a skvělý zrak

Proč procvičovat hlavolamy

Hádanky, optické iluze i klamy jsou skvělým způsobem, jak stimulovat mozek a myšlení. Pravidelným prováděním podobných úkolů upevníte vlastní duševní zdraví, a dokonce předejdete případné ztrátě paměti v pozdějším věku. Díky těmto cvičením pro vás navíc bude mnohem snazší nacházet i neotřelá řešení různých problémů, což uplatníte jak v pracovním životě, tak i při každodenních činnostech.

Tímto způsobem během chvilky snadno otestujete, jak rychle se dokáží vaše oči přizpůsobit záplavě stejných čísel a najít a vyhodnotit mezi nimi odlišné trojčíslí. Díky stanovenému časovému limitu si navíc na vlastní kůži ověříte, jestli dokážete pracovat pod tlakem. Někteří jsou totiž díky časové tísni produktivnější a efektivnější, jiní zase ve stresu zpanikaří a úkol nedokáží během stanovené doby vyřešit.

Řešení číselné hádanky

Jestli se vám podařilo tento úkol vyřešit, pak máte velmi dobrý zrak a jen tak něco vaši mysl neošálí. V případě, že ještě hledáte, podívejte se pozorně na druhý řádek zespodu a čtvrtý sloupec zprava. Přesně tam se číslo 182 nachází. Pokud jste si s tímto úkolem neporadili nebo vám jeho řešení zabralo více času, než by vám bylo příjemné, dejte se rovnou do dalšího cvičení a zapracujte na svých schopnostech.

Jak rychle se vám podařílo číslo 182 najít?

Diskuze Vstoupit do diskuze
114 lidí právě čte
Zobrazit další články