Zkouška vaší pozornosti: Jak rychle dovedete v souboru obrázků najít jeden s nepatrným rozdílem? Otestujte si svůj postřeh

Schopnost zachytit správný detail je pro nás zcela klíčová. Stejně tak dovednost soustředit se na jediný úkol v konkrétním čase. Obojí lze trénovat právě pomocí kvízů.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

V průměru potřebujete 50 líznutí, abyste se vypořádali s jedním kopečkem zmrzliny. Nejvíce této pochutiny se konzumuje ve Spojených státech, následují Austrálie a Norsko. Nejpopulárnější příchutí na světě je vanilková, hned po ní pak čokoládová. Čokoládová byla přitom vyvinuta dřív. První psaný recept na zmrzlinu se nachází v kuchařce z roku 1665, průmyslová výroba začala v USA v roce 1851. Která z točených zmrzlin na obrázku se liší od ostatních?

Krásná ouška a dlouhé krky

Žirafy jsou někdy opomíjená zvířata, skrývají ale mnoho zajímavých skutečností. Nikoho jistě nepřekvapí, že jde o nejvyšší savce na světě, dorůstají až 5,5 metru. Dokonce i novorozené mládě je vyšší než většina lidí. Mnoho dalších savců by jim mohlo závidět, protože zvládnou stát na nohou už půl hodiny po narození. Po dalších 10 hodinách už dovedou i běhat. Vestoje ostatně tráví prakticky celý život včetně lehkého podřimování či porodu. Najdete teď jednu odlišnou žirafu?

iZdroj fotografie: Depositphotos

Když jsme u toho spánku, tito savci ho potřebují opravdu minimum – jen něco mezi 10 minutami a 2 hodinami denně. Do věku 5 měsíců se drží se skupinou. Zatímco si hrají nebo odpočívají, jejich matka jde hledat potravu. Jde celkově o velmi mírumilovná zvířata, která se jen zřídka s někým perou. Samci se občas navzájem buší krky, což však málokdy vyústí v nějaké zranění. Jejich skvrny jsou naprosto jedinečné, stejně jako je tomu u sněhových vloček.

Slavný černobílý medvídek

Jeden rok pandy velké je ekvivalentem 3 lidských, pokud jde o délku života. Panda velká se dožívá 18–20 let v přírodě a 25–30 let v zajetí. Nejstarší panda na světě byla Xinxing neboli „Nová hvězda“. Žila v Chongqing Zoo a dožila se 38 let a 4 měsíců (1983–2020). To je ekvivalent lidských 115 let. Pandy mají 6 prstů a ten poslední je jako lidský palec. Má také stejnou funkci, jde ovšem o nezvyklou zápěstní kost. Která panda se liší od ostatních?

iZdroj fotografie: Depositphotos

Tento prst má silné svalstvo, ale žádné pohyblivé klouby, přesto dovoluje uchopit potravu. Pandy ve volné přírodě mají většinou jen jedno mládě, ty v zajetí jich mívají více. Nastane-li taková situace v přírodě, bude panda krmit jen to, které považuje za silnější. Druhé je ponecháno svému osudu. Důvodem je velká slabost novorozených mláďat. Bambus začnou jíst až po roce života, do té doby jsou zcela závislá na matce.

Jak jste si vedli? Zachytáváte detaily, nebo vám obrázky splývají?

Zdroj: BrightSide

Diskuze Vstoupit do diskuze
106 lidí právě čte
Zobrazit další články