15 čerstvě narozených nejroztomilejších zvířecích mláďat na světě. Dostanou vás do kolen, takové kráse nelze odolat

Velké oči, krátké nožky, lehce nemotorné pohyby a spousta vtipných situací – to jsou zvířecí mláďata. Ať už jde o malou chobotnici, nebo třeba slůně, všechna jsou okouzlující.

i Zdroj fotografie: Se souhlasem Lina Dwayne
                   

Videa nebo kolekce snímků zvířecích miminek jsou tak trochu mor internetu. Jenže se jedná o jeden z nejpříjemnějších morů vůbec. Protože tito drobečkové prostě zaručeně zvednou náladu a dojmou i toho největšího morouse. Lidská miminka jsou kouzelná, jenže ta zvířecí se kolikrát vejdou na špičku prstu. A co je malé, to je milé.

Od roku do dvaceti

Řada zvířecích mláďat dospívá okolo jednoho roku života, ale například slon se stává dospělým až ve dvaceti letech. Tato skutečnost logicky vychází z celkové délky života zvířete. Stejně jako lidská mláďata jsou i ta zvířecí zvědavá, naivní a mívají velké oči. A ano, mají trochu více chlupů. Zabere jim nějaký čas naučit se přežít a rozeznat dobré a špatné. A pokud budete nablízku, určitě budete mít možnost udělat si pár okouzlujících snímků.

iZdroj fotografie: Se souhlasem Lina Dwayne

Droboučký chameleon vypadá na špičce prstu jako talisman pro štěstí, zatímco malého krokodýla si můžete v klidu položit na koleno. Malinký kolouch se vám vejde do sepjatých rukou. Pokud na něj ovšem narazíte někde v lese, v žádném případě se ho nedotýkejte. Matka ho totiž rozeznává podle pachu. A pokud na mláděti ucítí člověka, přestane se o něj starat. Takové zvíře čeká nejspíše tragický osud, přestože úmysl člověka rozhodně zlý nebyl.

Mravenečník na ruku

Mládě mravenečníka se vám může ochotně rozvalit na ruce a na zápěstí a dost možná si bude tuto pozici užívat. Chobotnice se – podobně jako chameleon – vejde na špičku prstu a skutečně vypadá jako přívěsek, který se dá koupit v obchodě. Sovy chovají někteří lidé jako domácí mazlíčky, přestože to není snadné. Zatímco dospělý jedinec vám obsadí spáry celou ruku, mládě si vystačí s jedním či dvěma prsty.

iZdroj fotografie: Se souhlasem Lina Dwayne

Stejný případ je také miminko křečka. Ovšem vzhledem k velikosti dospělého hlodavce se tu nejedná o zvláštní překvapení. Tento zámotek chloupků s růžovými packami se bojíte byť jen trochu sevřít v dlani, abyste mu neublížili. Na druhé straně takový malý mrož vypadá i díky svým vousům už od útlého dětství jako děda odnaproti.  Podobně je na tom například malý hroch, když vám láskyplně olizuje nos.

Zdroj: BoredPanda

Diskuze Vstoupit do diskuze
71 lidí právě čte
Zobrazit další články