To, ke které klíčové dírce patří tento klíč, zvládne rozluštit pouze 5 % populace. Pokud uspějete, gratulujeme

Zjistěte, jestli je logika vaší silnou stránkou, a pusťte se do tohoto jednoduchého obrázkového testu. Abyste jej správně vyřešili, musíte najít správnou klíčovou dírku.

i Zdroj fotografie: Ondřej Štěpánek pro VědaŽivě
                   

Obrázkové hádanky jsou snadným a oblíbeným způsobem, jak otestovat některé své schopnosti a fungování mozku. Jejich pravidelným procvičováním je možné taky zlepšit své kognitivní funkce a posílit kreativní a kritické myšlení. Obojí vám pomůže při řešení problémů v běžném i pracovním životě. Navíc tím také upevníte své duševní zdraví a celkovou pohodu.

Otestujte svou logiku

Nejčastěji se podobné testy a úkoly používají jako součást IQ testů nebo při sestavování psychologických profilů. Z toho důvodu se s nimi setkáte převážně ve školství nebo zdravotnictví. Kromě toho pomáhají zjišťovat, jak určitý mozek funguje a co stimuluje jeho rozvíjení. Nezřídka bývají využívány také při výběrových řízeních, kde je pro přijetí zapotřebí úspěšného složení psychotestů.

Fungují vám správně oči? Udělejte si tento 12sekundový on-line test, vydá za návštěvu u očaře

Proč je dobré procvičovat tyto úkoly

Obrázkové testy, hádanky, hlavolamy, optické iluze i klamy se v poslední době těší obzvlášť velké oblibě a spousta lidí si jimi krátí dlouhé chvíle, aniž by věděli, jak tím pomáhají svému duševnímu zdraví. Pravidelné provádění těchto cvičení vede totiž dlouhodobě ke snížení stresu, úzkostí a depresí. Navíc tím zlepšíte svou logiku a další mozkové funkce.

V tomto cvičení je vaším konkrétním úkolem podle zakončení klíče najít odpovídající klíčovou dírku. Abyste to dokázali, nesmíte se nechat zmást podobnými tvary, které mají za úkol odvést vaši pozornost od správného řešení. Prohlédněte si pozorně obrázek a prozkoumejte důkladně jeden tvar po druhém. Zbrklost vám v tomto případě může být největším nepřítelem.

Která klíčová dírka je správná

Pokud se vám podařilo tento logický obrázkový úkol úspěšně vyřešit, pak jsou vaše schopnosti opravdu vynikající. Jen velmi malé procento lidí si s ním dokáže poradit. Odpovídající klíčová dírka se nachází na čtvrté pozici zleva. V případě, že jste hledali marně nebo vám řešení úkolu zabralo moc času, pusťte se rovnou do dalšího cvičení a zapracujte na svých dovednostech.

Jak rychle se vám podařilo najít správnou klíčovou dírku?

Diskuze Vstoupit do diskuze
86 lidí právě čte
Zobrazit další články