Pozorovací test mozku: Najdete na kresleném obrázku 3 rozdíly? Pokud ano, funguje vám přemýšlení správně

Tento obrázkový test dokáže pěkně potrápit vaši mysl. Prohlédněte si pozorně na první pohled identické obrázky dívky s košíkem hub a najděte mezi nimi 3 rozdíly.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Hlavolamy, hádanky, optické iluze a klamy jsou oblíbeným způsobem, jak otestovat své pozorovací schopnosti i logické myšlení. Navíc také přispívají k rozvoji kognitivních funkcí a analytických dovedností. Zaměřte všechnu svou pozornost na hledání rozdílů a zapněte stopky. Vaším úkolem je najít všechny 3 odlišnosti dříve, než vám vyprší stanovený časový limit.

Co je hlavolam

Jedná se o typ hádanky, která musí být nějakým klíčem vyřešena. Hlavolamy mohou mít několik podob. Ty obrázkové často spočívají právě v hledání rozdílů nebo vyřešení matematické rovnice, popř. jiné logické úlohy. Abyste jej rozluštili, musíte se na úkol podívat z různých úhlů pohledu. Právě pro svou obtížnost bývají často součástí IQ testů.

Najděte na obrázku všechny rozdíly a pokořte rekord 8 sekund. Dokáže to jen každý desátý člověk

Proč zkoušet hlavolamy

Prováděním podobných cvičení dochází k mentální stimulaci, rozvíjí se tím vaše kognitivní, kritické i kreativní schopnosti a jste nuceni hledat neotřelá řešení. To udržuje vaši mysl bystrou a pomáhá předcházet případné ztrátě paměti a poklesu některých mozkových funkcí v pozdějším věku. Hádanky dokonce mohou přispět ke snížení stresu, úzkostí i depresí.

Na obrázcích s dívkou musíte najít 3 nepatrné rozdíly, které od sebe vzájemně jednotlivé obrázky odlišují. Aby byl tento úkol ještě složitější, máte pro jeho vyřešení stanovený časový limit 30 vteřin. Takto snadno otestujete, jestli jste schopní pracovat pod tlakem. Někteří jedinci jsou mnohem efektivnější a výkonnější, zatímco jiní zažívají pravý opak.

Řešení obrázkové hádanky

Pokud se vám podařilo všechny tři rozdíly v časovém limitu najít, patříte mezi opravdu bystré a inteligentní jedince. Jestli vám hledání zabralo více času nebo jste nenašli všechny odlišné detaily, nemusíte být smutní. První rozdíl spočívá v chybějících nožkách letícího ptáčka. Dalším rozdílem je absence trsu trávy pod dívkou a posledním chybějící lístek na rostlince, kterou dívka drží v ruce. Pokud vám tento úkol dal zabrat, pusťte se rovnou do dalšího cvičení a zapracujte na zlepšení svých dovedností.

Jak rychle se vám podařilo najít rozdíly?

Diskuze Vstoupit do diskuze
131 lidí právě čte
Zobrazit další články