Optická hádanka, na které pohořelo mnoho Čechů: 99 % lidí nedokáže na tomto obrázku najít všechna zvířata

Prohlédněte si pozorně tento obrázkový test a pokuste se spočítat, kolik zvířat se v něm ukrývá. Tuhle iluzi dokáže prohlédnout jen opravdový génius s jestřábím zrakem.

i Zdroj fotografie: Ondřej Štěpánek, pro Vědaživě
                   

Pusťte se do dalšího obrázkového hlavolamu a potrapte trochu své mozkové buňky. Ať už máte dlouhou chvíli nebo chcete zapracovat na svých dovednostech, tento úkol je pro vás to pravé. Abyste jej správně vyřešili, musíte spočítat všechna zvířata, která se v něm ukrývají. Dokáže to jen jeden člověk ze sta. Prohlédněte si kresbu níže a nenechte si ujít ani ten nejmenší detail.

K čemu slouží obrázkové testy

Optické iluze, klamy, hádanky a hlavolamy jsou skvělým způsobem, jakým můžete snadno a v relativně krátkém čase zlepšit své fungování mozku. Jejich pravidelným procvičováním rozvíjíte kognitivní a kritické myšlení, zlepšujete svou paměť, a dokonce předcházíte preventivně její případné ztrátě v pozdějších letech. Pozitivních přínosů však tato cvičení mají daleko více.

Je vaše IQ vyšší než 140? Spočítejte, kolik trojúhelníku je na obrázku. Jen génius vidí všechny

Proč provádět obrázková cvičení

V poslední době se podobné testy těší velké oblibě na internetu a sociálních sítích, které umožňují jejich rychlejší šíření a zároveň do řešení mohou zapojit lidi z celého světa. Jejich pozitivním dopadem je však výrazné snížení míry úzkostí, stresu i depresí. Postupně tak zlepšíte nejen své mozkové dovednosti, ale utužíte i své mentální a duševní zdraví.

iZdroj fotografie: Woman Tiscali

V tomto konkrétním případě je vaším úkolem odhalit všechna zvířata, která se na obrázku nacházejí. Nenechte se zmást těmi výraznými, kterých si jistě všimnete hned na první pohled, a prozkoumejte každičký detail, aby vám ani jedno neuniklo. Jen lidé s opravdu dobrými pozorovacími schopnostmi a otevřenou myslí dokáží tento úkol úspěšně vyřešit.

Kolik zvířat se na obrázku nachází

Pokud se vám podařilo spočítat všechny živočichy, pak patříte mezi velmi nadané jedince a jen tak něco vás nerozhází. Správnou odpovědí je, že se na obrázku nachází celkem 16 zvířat. Konkrétně se jedná o slona, osla, psa, kočku, myš, rybu, bobra, želvu, komára, hada, mečouna, krevetu, slepici, krokodýla, delfína a hlavu ptáka. V případě, že jste nebyli příliš úspěšní, dejte se rovnou do dalšího cvičení.

iZdroj fotografie: Woman Tiscali

Kolik zvířat jste na obrázku dokázali najít vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
104 lidí právě čte
Zobrazit další články