Je vaše IQ vyšší než 140? Spočítejte, kolik trojúhelníku je na obrázku. Jen génius vidí všechny

Otestujte své IQ a pozorovací schopnosti a prohlédněte si pozorně obrázek s geometrickými tvary. Jen opravdu inteligentní lidé dokáží spočítat všechny trojúhelníky.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Obrázkové testy jsou nejen skvělou metodou, jak měřit IQ a zkoumat lidské dovednosti, ale také způsob, jak je postupně zlepšovat. Jejich pravidelným procvičováním rozvíjíte své kognitivní a kritické myšlení, a dokonce i svou fantazii. Pusťte se do tohoto jednoduchého úkolu a pokuste se odhalit všechny narýsované trojúhelníky.

K čemu slouží matematické hádanky

V některých případech se obrázkové a matematické hádanky spojí a navzájem vytvoří test pro lepší procvičování mozku. K jejich vyřešení je zapotřebí notná dávka logiky a schopnosti řešit i náročnější problémy. Pokud jim však budete věnovat pár minut denně, postupně své dovednosti zlepšíte a zdokonalíte. Navíc také předejdete do budoucna možné ztrátě paměti a dalším mozkovým omezením.

Zvládnete vyřešit matematickou hádanku do 60 vteřin? Kalkulačka vám v tomto případě moc nepomůže

Výhody matematických hádanek

Tyto úlohy mohou mít přínos pro vaše rozumové i duševní zdraví. Pro některé slouží jako aktivní forma odpočinku. Velmi pozitivně také působí na snížení hladiny stresu, úzkostí a depresí. Pokud budete podobné úkoly pravidelně procvičovat, posílíte své kognitivní funkce. Postupně tak pro vás bude mnohem snazší podobné testy úspěšně a rychle vyřešit.

Spočítejte všechny trojúhelníky

V tomto konkrétním případě je vaším úkolem najít a sečíst všechny trojúhelníky, které jsou na obrázku narýsované a ukryté mezi geometrickými obrazci. Pokud si chcete tento úkol ještě ztížit, stanovte si pro jeho vyřešení časový limit. Takto navíc snadno ověříte, jak dobře nebo špatně se vám pracuje pod tlakem. Někteří lidé jsou produktivnější a rychlejší, jiní panikaří a úkol nedokáží v časovém presu vůbec vyřešit.

Pokud se vám podařilo spočítat všechny trojúhelníky, patříte mezi velmi bystré a inteligentní jedince. Jen opravdu malé procento lidí tento úkol dokáže vyřešit. Ve skutečnosti je v obrazci ukryto celkem 12 trojúhelníků. Jestli se vám je nepodařilo najít všechny, pusťte se rovnou do dalšího cvičení a pokračujte v jejich tréninku. Za pár dní pocítíte ten rozdíl na vlastní kůži.

Kolik trojúhelníků jste napočítali vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
91 lidí právě čte
Zobrazit další články