Někde mezi sochami se totiž skrývá skutečný člověk: Najít ho za 10 sekund zvládlo jen 6 % lidí

Starověké Řecko je kolébkou i pro naši civilizaci. Samo bylo skvělou a vyspělou kulturou s úžasnými stavbami a památkami. A také sochami jako zde na obrázku.

i Zdroj fotografie: Wepress News
                   

Že doba od starověku výrazně pokročila, není nic zajímavého. Při pohledu do minulosti ovšem odhalíme věci, které nám dnes přijdou zcela šílené. Tehdy však byly naprosto normální, kolikrát přímo vítané. Člověk si pak někdy při pohledu na tyto informace říká, jestli je ta naše dnešní civilizace skutečně pokrokem. Jestli náhodou staré národy nebo ty pro nás „primitivní“ nežijí mnohem lepším způsobem života. Dost možná si to všechno jen sami komplikujeme

Krása a oslava nahého těla

Člověk byl ve starověku ve velkém zájmu jak po duchovní, tak i fyzické stránce. Řekově proto jasně opěvovali krásu nahého těla, aktivity bez oblečení tedy rozhodně nebyly tabu. Pokud si šel člověk v tehdejším prostředí zacvičit někam do posilovny, konal tak nahý. Asi nejznámější je to v případě olympijských her. Nepřekvapí proto odhalený penis na prakticky všech řeckých sochách. Najdete teď na obrázku mezi tímto souborem různých soch jednoho živého člověka?

iZdroj fotografie: Wepress News

Může ovšem překvapit tehdejší ideál krásy. Šlo o svalnatého muže s velkým a vypracovaným hrudníkem, ale co nejmenším penisem. No, časy a preference se zkrátka mění. Jedna z možných dětských her byla tehdy rituálem namlouvání. Řekové se totiž žádali o ruku tím, že po sobě házeli jablka. Tradice pochází z mytologie. Muž měl po své vyvolené hodit právě toto ovoce a tím ji požádat o ruku. Žena souhlasila zakousnutím se.

Tuto iluzi dokáže prohlédnout jen 1 člověk ze 100. Najít kočku na tomto obrázku je téměř nadlidský úkol

Role moči ve zdravotnictví

Testování moči pacienta je dnes ve zdravotnictví naprosto běžné. I ve starověku toto doktoři praktikovali, lidé k nim tedy chodili se vzorkem. Nepoužívaly se ale žádné papírky, lékař tekutinu normálně ochutnal. A pozor, pokud to nezabralo, další na řadě byl ušní maz nebo zvratky. Tady je asi opravdu dobře, že máme už pokročilejší metody. Při nechtěném těhotenství byli muži z obliga, byla to jen vina ženy. Jestli stále tápete, pak pozor na sochu vzadu, má hodinky.

iZdroj fotografie: Wepress News

Když žena nechtěla počít vůbec, měla po pohlavním styku udělat řadu dřepů a také hodně kýchat. Další populární antikoncepční metodou byl med, kterým si před stykem mazala pohlaví. Pokud jste si drobného detailu v podobě hodinek všimli, jste skutečně pozorní. V opačném případě zkuste další hádanky, třeba se vám bude dařit více.

Jak se vám v testu dařilo?

Zdroj: WepressNews
Diskuze Vstoupit do diskuze
58 lidí právě čte
Zobrazit další články