Jen hrstka lidí dokáže tomuto muži zachránit život. Dokážete za 13 sekund určit, která cesta pro něj bude nejbezpečnější?

Některé logické rébusy vám poskytnou dostatek času a nechají vás v klidu přemýšlet. U jiných jde naopak o čas a jedinou cestou k úspěchu je pohotové rozhodování.

i Zdroj fotografie: JagranJosh
                   

V tomto rébusu je potřeba identifikovat bezpečnou cestu ven a pomoci muži dostat se z nebezpečí. V krizových situacích je obecně nutné zachovat chladnou hlavu, i když vás všechny okolnosti nutí panikařit a křičet strachem. Jenže takovým chováním nic nezískáte, jen se připravíte o tak drahocenný čas a potřebnou energii. V tomto případě tedy zkuste zachovat klid a rozvahu. Máte totiž jen 13 vteřin na to, abyste našli správnou cestu z nesnází.

Troje dveře plné nebezpečí

Představte si, že jste v místnosti, ze které vedou troje dveře. Každé ale míří někam jinam a skrývají jiné, naprosto smrtelné nebezpečí, zatímco vy máte v ruce jen pochodeň. Když otevřete první, udeří vás do tváře vlna ohně, protože v prostoru zuří ohnivé inferno. Za druhými na vás čeká rychlá smrt z rukou neznámého útočníka. Třetím mrzne i klika, nachází se za nimi totiž nekonečná arktická pláň plná sněhu a ledu.

iZdroj fotografie: JagranJosh

Současně ale nemůžete zůstat na místě, pro jedny z těchto dveří se musíte rozhodnout a pokusit se přežít. Jenže to vypadá, že ani jedna možnost není správná, že? Přesto lze jedněmi z těchto dveří uniknout a zachránit si krk. Tento rébus odhaluje rychlost rozhodování a také vysokou inteligenci, při které dovedou lidé rychle pospojovat podmínky a možnosti. Pravdou však je, že pokud pečlivě zvážíte vybavení a vyhlídky, správná cesta do bezpečí se najednou zjeví.

Kudy tedy ven

Jestli stále tápete, skrývá se řešení ve třetích dveřích. Je to totiž jediné místo, kde vám pochodeň reálně pomůže. I když vyrazíte do zimy, díky pochodni tam vydržíte dost dlouho na to, abyste se dočkali záchrany. Vstoupit s ní do hořící místnosti je nesmysl, stejně jako vás útočník stále spolehlivě zlikviduje. V arktické pustině také dlouho nepřežijete, ale přítomnost ohně v ruce vám dává alespoň nějakou naději.

Na obrázku není jen jeden kůň, jak si mnozí myslí. Průměrný člověk najde 3, ti nejlepší dokonce 6

Jde samozřejmě pouze o modelovou situaci, která pravděpodobně nikdy nenastane. Nikdy však neškodí si otestovat, jak by člověk v takové situaci reagoval. A také, které řešení má logiku, i když to tak na první pohled nevypadá.

Které dveře jste zvolili?

Zdroj: JagranJosh
Diskuze Vstoupit do diskuze
107 lidí právě čte
Zobrazit další články