Tuto iluzi dokáže prohlédnout jen 1 člověk ze 100. Najít kočku na tomto obrázku je téměř nadlidský úkol

Otestujte své pozorovací schopnosti a prohlédněte si pozorně originální fotografii. Někde na ní se ukrývá kočka, kterou musíte najít dříve, než vám vyprší čas.

i Zdroj fotografie: Woman Tiscali
                   

Vyzkoušejte, jak dobří jste pozorovatelé a jestli si dokážete všímat i těch nejmenších detailů. Přestože se to na první pohled nezdá, někde na fotografii se ukrývá kočka. Aby pro vás řešení úkolu nebylo příliš jednoduché, máte pro úspěšné splnění stanovený časový limit 10 vteřin. Nachystejte si stopky, nastražte oči a pusťte se do jejího hledání.

Mentální stimulace mozku

Obrázkové testy, optické klamy, iluze a hádanky jsou skvělým a oblíbeným způsobem, jak se zabavit, a navíc udělat něco pro své zdraví. Jejich pravidelným procvičováním dochází k rozvoji kognitivních funkcí mozku i zlepšení paměti. Navíc tím předcházíte její případné ztrátě v pozdějším věku. Snížíte tím riziko snížení rozumových a paměťových funkcí mozku.

Test zraku: Jen lidé s ostřížím zrakem najdou ženu schovanou v květinové louce. Vidíte ji?

Další přínosy optických iluzí

Podle posledních zjištění tyto obrázkové testy vedou také ke snížení stresu, úzkostí i depresí. Utužíte jimi tak své duševní zdraví. Postupně pro vás bude řešení podobných úkolů stále jednodušší a dokážete najít i originální řešení, která by vás jinak ani nenapadla. Díky tomu můžete zaznamenat zlepšení kreativity i nárůst vašeho sebevědomí, což se vám bude hodit jak v běžném, tak pracovním životě.

iZdroj fotografie: Woman Tiscali

Najděte na obrázku kočku

V tomto případě je vaším úkolem na fotografii nalézt ukrytou kočku. K tomu však máte navíc stanoven časový limit jen 10 vteřin. Abyste byli úspěšní, musíte to dokázat dříve, než vám vytyčený čas vyprší. Takto si na vlastní kůži ověříte, jestli dokážete pracovat i pod tlakem, nebo v takové situaci neumíte zachovat chladnou hlavu a jasně a logicky uvažovat.

Kde se kočka nachází

Pokud se vám podařilo kočku na obrázku najít, pak patříte mezi velmi bystré a inteligentní lidi, kteří mají skvělý postřeh. Vašemu pozorování neunikne ani ten nejmenší detail. V případě, že se vám hledání nepodařilo, podívejte na vyznačenou část na obrázku. Přesně tam se sedící kočka nachází, přestože dokonale splývá se svým prostředím. Ať už se vám tento test nepodařil, nebo jen chcete své schopnosti zlepšit, dejte se rovnou do dalšího cvičení.

iZdroj fotografie: Woman Tiscali

Jak rychle se podařilo najít kočku vám?

Zdroj: WomanTiscali
Diskuze Vstoupit do diskuze
148 lidí právě čte
Zobrazit další články