Úkoly určené pro skutečné intelektuály. Obstojíte ve zkoušce kladoucí nároky na myšlení, logiku a úsudek?

Rozvoj mysli a logického uvažování je dobrý mozkový trénink pro všechny věkové kategorie. Existuje na to mnoho cvičení, tady jsou dvě úlohy, které protočí vaše závity.

i Zdroj fotografie: Stencil Photos
                   

Mimochodem, mýtus, že používáme jen 10 % mozku, byl už dávno, a dokonce opakovaně vyvrácen. Používáme ho celý, jak potvrdilo mnoho experimentů a laboratorních testů na přístrojích. Mozek je aktivní i ve spánku, a to dokonce více než v bdělém stavu. Teď se zkuste zaměřit na horní obrázek s dámskýma nohama a vydedukujte, které patří ženě v jiném stavu. Správnou odpověď může prozradit i drobný detail.

Prosté kouzlo s tečkami

Poměrně hodně testů inteligence se obejde bez krásných ilustrací nebo složitých konstrukcí. Kolikrát stačí opravdu jednoduché zadání, aby celá lidská neuronová síť měla co dělat. Jedna z takových úloh obsahuje pouze 4 tečky a vaším úkolem je spojit je dohromady. Ovšem pozor, je potřeba to udělat tak, abyste nezvedli ruku z papíru a použili pouze 3 rovné čáry. Bude to pro vás snadná úloha, nebo vám prosté zadání zavaří myšlenky?

iZdroj fotografie: Stencil Photos

Pokud z mozku odeberete tkáň o velikosti jednoho zrnka písku, máte v ruce 100 000 neuronů a 1 miliardu synapsí. Nicméně poškození neuronů může mít – a často mívá – velmi vážné důsledky. Například během mrtvice není krev schopná dodávat mozku kyslík. V důsledku toho mohou mozkové buňky velmi snadno zemřít. Podobně se projevuje Parkinsonova choroba. Během ní umírají buňky v části zvané substantia nigra.

Boty a základní tvar pro spojení

Se spojením teček vám pomůže jeden ze základních geometrických tvarů, konkrétně trojúhelník. Na obrázku vidíte, jak se pomocí něj dají pohodlně spojit všechny čtyři tečky, a to skutečně jen za pomocí tří spojitých čar. Ne každého totiž napadne pohybovat se rukou i mimo samotný obrazec. Právě tohle jsou úlohy, nad kterými lze strávit týden usilovným přemýšlením, nebo vám řešení okamžitě naskočí během prvního pohledu.

iZdroj fotografie: Stencil Photos

Jestli stále tápete nad těhotenstvím žen, respektive rozdělením jejich nohou nahoře, vězte, že řešení se skrývá v botách, konkrétně tkanicích. Těhotná je třetí žena, která má rozvázané tkaničky svých tenisek. S velkým břichem je totiž prakticky nemožné se dostat dolů k chodidlům a boty si zavázat. Proto používají ženy ke konci těhotenství často takovou obuv, která nevyžaduje tkanice ani žádné podobné složité obsluhování. Případně jim boty zaváže někdo jiný, například partner.

Jak jste obstáli, přišli jste na správné řešení?

Zdroj: TheScientist

Diskuze Vstoupit do diskuze
129 lidí právě čte
Zobrazit další články