Tohle není žádná sranda: Ukrytého psa na fotografii dokáže najít jen 0,1 % lidí

Zkuste se zařadit mezi malé procento lidí, kteří dokázali najít psa ukrytého na obrázku přírody. Klíč spočívá ve vnímání i těch nejmenších detailů.

i Zdroj fotografie: The Sun
                   

Tento obrázkový test je vytvořen originální fotografií lesa plného suchého kapradí. Přestože se to zdá na první pohled nepravděpodobné, někde mezi rostlinami se ukrývá zvíře, a to konkrétně pes. Abyste tento úkol úspěšně vyřešili, musíte odhalit jeho přesnou polohu. Nenechte se zmást a odvést svou pozornost množstvím stínů, které vám hledání ztěžují.

Jak vznikají obrázkové testy

Některé druhy optických klamů a iluzí vznikají pomocí geometrických tvarů, kontrastních barev nebo světla a tmy. Jejich kombinace pak ve vás vzbuzuje pocit pohybu, zvětšení nebo zmenšení daného předmětu nebo jeho úplné skrytí před vaším zrakem. Existují i kreslené obrazy, které lze interpretovat různými způsoby, nebo fotografie, kde daný předmět dokonale splývá se svým prostředím.

výzva listy

Otestujte své pozorovací schopnosti a zkuste na fotografii najít skrytého kolibříka do pouhých 11 sekund

Výhody obrázkových testů

Pravidelným procvičováním podobných úkolů nejen, že zlepšíte své pozorovací schopnosti a logické dovednosti, ale také rozvíjíte své kognitivní funkce mozku, stejně jako kritické a kreativní myšlení nebo fantazii. Postupně se vám tak otevírá zcela nová škála možností, jak řešit problémy nejen v osobním, ale taky pracovním životě.

iZdroj fotografie: The Sun

Najděte ukrytého psa

V tomto konkrétním případě je vaším úkolem najít v přírodě ukrytého psa. Velké množství detailů, stínů a překrývajících se uschlých kapradin vám toto hledání nijak nezjednoduší. Pokud si však chcete toto cvičení ještě více okořenit, můžete si pro jeho splnění stanovit určitý časový limit, na základě kterého navíc snadno otestujete, jak dobře nebo špatně se vám pracuje pod tlakem.

Kde se pes nachází

Jestli se vám podařilo skryté zvíře mezi kapradím najít, pak patříte mezi vynikající pozorovatele s jestřábím zrakem. Jen velmi malé procento lidí dokáže tento obrázkový test úspěšně vyřešit. Ve skutečnosti se pes nachází v levé části obrázku, kde můžete vidět jeho hlavu. Přesnou polohu zvířete najdete ve vyznačené části. V případě, že vám dal tento úkol zabrat, nebo jste jej nedokázali vůbec vyřešit, otevřete si další cvičení a zapracujte postupně na svých schopnostech.

iZdroj fotografie: The Sun

Jak rychle se podařilo najít psa na fotce vám?

Zdroj: TheSun
Diskuze Vstoupit do diskuze
103 lidí právě čte
Zobrazit další články