Pokud nenajdete na obrázku skryté zvíře, je to jisté: Tento optický rébus otestuje zdraví vašeho zraku

Zvířecí říše je plná rekordmanů, kterým může člověk jen závidět. Co jsme my získali na inteligenci, dostali oni do vínku v rychlosti, létání nebo dlouhověkosti.

i Zdroj fotografie: Wepress News
                   

Za nejrychlejšího suchozemského savce je obecně považován gepard štíhlý schopný vyvinout rychlost až 120 kilometrů v hodině. Je k tomu dokonale připraven i anatomicky, protože jeho páteř funguje jako špičková pružina. Jde ovšem o sprintera, který toto tempo vydrží jen asi 30 vteřin. Zrychlení z nuly na sto ale svede za 4 sekundy. Bohatě mu to však stačí na ulovení prakticky jakékoli kořisti, která se mu namane. V čem dalším dokáže fauna naprosto excelovat?

Rychlost ve vzduchu a mistři skoku

Nejrychlejším letcem planety je sokol stěhovavý, latinsky Falco peregrinus. Když se totiž vrhá střemhlav na svou potravu, dosahuje ve vzduchu rychlosti až 386 kilometrů v hodině. Jeho tělo je dokonale aerodynamicky stavěno, je tedy schopen chytat další ptáky v letu. V Česku je tento opeřenec velmi vzácný. Mezi skutečné rychlíky ale patří i rorýs obecný dosahující tempa 200 km/h. Teď ale projevte svou bystrost a najděte v tomto zebřím vzoru skrytý obrys.

iZdroj fotografie: Wepress News

Poměrně dost lidí asi překvapí rychlost hmyzu. Taková migrující babočka to „vytáhne“ na 120 km za hodinu, je ovšem hnána silným větrem. Překonává ji však běžný ovád hovězí, který umí letět rychlostí 145 km za hodinu. Takovým částečným letem je i opravdu dlouhý a vysoký skok. K nejlepším skokanům řadíme levharta sněžného, který je tímto způsobem schopen překonat až 15 metrů. Stejnou délku svede i jelenec běloocasý, o 3 metry méně pak puma americká.

Dva obrázky, 15 sekund času a 3 rozdíly: Kdo je nenajde, tomu už zrak nejspíš neslouží

Vodní hlubiny a řešení rébusu

Vodní živočichové se musí za potravou nořit do solidních hloubek. Takový vorvaňovec zobatý svede zdokumentovaných 2 992 metrů, tedy skoro 3 km. Takto hluboko pod hladinou pak zůstal celé 2 hodiny. Tímto rekordem přitom teprve nedávno překonal vorvaně tuponosého s ověřenou hloubkou 2 250 metrů. Jídelníček obou tvoří hlubokomořští živočichové. Pokud stále tápete, mezi širšími i tenčími pruhy se skrývá obrys slona.

iZdroj fotografie: Wepress News

Pravdou však je, že mořským živočichům umí konkurovat i ptáci. Ne ovšem ti létající. Tučňák císařský se během lovu potopí až do 300 metrů, dosavadní rekord je 535 metrů pod hladinu. Pokud jste se proužky nenechali zmást, máte opravdu dobrý zrak a soustředění. Jestli jste úlohu splnit nezvládli, možná potřebujete své dovednosti potrénovat pomocí dalších cvičení, určitě se u nich navíc i pobavíte.

Jak rychle jste zvíře objevili?

Zdroj: WepressNews
Diskuze Vstoupit do diskuze
87 lidí právě čte
Zobrazit další články