Dva obrázky, 15 sekund času a 3 rozdíly: Kdo je nenajde, tomu už zrak nejspíš neslouží

Dva obrázky zeber se od sebe liší hned 3 drobnými detaily. Snad vás při pátrání nezmatou ikonické pruhy těchto překrásných obyvatel Afriky.

i Zdroj fotografie: Barletta Web
                   

Pruhy samotné jsou stejně jedinečné jako lidské otisky prstů. Tím pádem není pravděpodobné, že by dvě zebry měly tento vzor na srsti naprosto stejný. Pro lidské oko vypadají téměř stejně. Zebry se jimi však jasně odlišují jedna od druhé. Navíc umí sledovat i rodinný vzor těchto pruhů. Prvním důvodem jejich přítomnosti je termoregulace. Černé pruhy pohlcují teplo ze slunce a zahřívají zebry během ranní zimy. Bílé teplo odráží a chladí v pozdějších hodinách.

Neverbální komunikace zeber

Ačkoli tato zvířata běžně vydávají nejrůznější zvuky, dovedou spolu komunikovat i pomocí výrazů tváře a dalších nezvukových signálů. Například šviháním a pohybem uší. Komunikačním prostředkem je také frkání a roztahování nozder. Když se například dvě zebry zdraví, narovnají uši a pohnou čenichem dopředu. Když je něco vyděsí, natočí uši vpřed, při hněvu je ohnou naopak dozadu. Nyní se však pozorně zaměřte na obrázek a zkuste najít 3 rozdíly mezi zebrami.

iZdroj fotografie: Barletta Web

Koně dokáží obecně spát vestoje a zebry mají stejnou dovednost. V noci spí normálně vleže, kdy dosahují i hlubších REM fází spánku. Během horkého dne je však můžete často spatřit, jak si dávají „dvacet“, a přitom stojí. Jsou tak neustále ve střehu při případném nebezpečí, takže stihnou včas utéct. Vstávání ze země by je velmi zpomalilo. Zebra je obecně příbuzná jak s koněm, tak i oslem a jde o poměrně velké zvíře. Velikost však závisí na konkrétním poddruhu.

Mezi kameny se ukrývá lidská tvář: Procvičení postřehu a smyslu pro detail

Všechny najdete v Africe

Všechny druhy zeber jsou domorodé v Africe, region však závisí na konkrétním druhu. Nejde o nijak vybíravé jedlíky, pasou se tudíž na různých druzích trávy, které jsou všude v Africe. Někdy je najdete i při popásání se na listech nebo přímo kůře stromů. Právě proto jsou rozšířenější skrze celý kontinent než jiné druhy zvířat. Jste-li stále na vážkách, je tu řešení hádanky.

iZdroj fotografie: Barletta Web

Jak je vidět, jde skutečně o detaily. Konkrétně jeden trs trávy, pak proužek černé srsti pod uchem a jiný tvar spodní části hřívy. Nalézt tyto drobnosti rozhodně nebylo snadné. Pokud se vám to nepovedlo, možná potřebujete procvičit svůj smysl pro detail a svou všímavost prostřednictvím dalších hádanek a rébusů, ostatně je to skvělá zábava.

Jak se vám v rébusu dařilo?

Zdroj: BarlettaWeb
Diskuze Vstoupit do diskuze
90 lidí právě čte
Zobrazit další články