Dvě nejabsurdnější konspirační teorie, kterým stále věří miliony lidí po celém světě

Konspirační teorie, které nahánějí lidem i dnes hrůzu. Dennodenně se o nich hovoří a stále se s nimi člověk setkává, i když se jim chce vyhnout obloukem.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Lidé se v minulosti často mohli setkat s různými událostmi, které naháněly hrůzu po celém světě. Některé přinesly revoluci a určité změny pro žití. Jak čas plyne, povědomí o událostech postupně zaniká. Ovšem existují i takové, kterým by se lidstvo chtělo vyhnout a nikdy o nich znovu neslyšet. Pořád existuje široká škála komunit, které v ně věří.

Hitler a jeho věčný život

Britští historici Gerrard Williams a Simon Dunstan věří, že Hitler mohl skutečně přežít válečné období (viz. kniha). „Nejpravděpodobnější“ možností je, že by se Führer spolu se svými nohsledy mohl schovat v Argentině. Alespoň takto tehdy učinila spousta členů nacistické armády. Faktem stále zůstává, že z údajných pozůstatků Führera se dochovaly pouze zubní protézy a část lebky s průstřelem. Není jisté, zda smrt zapříčinila kulka nebo jed.

Někteří uznávaní odborníci se domnívají, že ostatky vůbec nemusí patřit nacistickému vůdci. Svědci vyslýchaní SSSR a Američany přitom uvedli, že Hitler skutečně spáchal sebevraždu a ostatky patří jemu. Konspirační teoretici také uvádějí absurdní verzi o „Měsíčním spiknutí“. Jedná se o potenciální nacistickou základnu na Měsíci. Pravdou je, že technologie třetí říše samozřejmě neumožňovaly vypustit člověka do vesmíru. O nějaké základně na Měsíci tedy nemohla být řeč.

HIV byl vytvořen v USA

Virus lidské imunodeficience není třeba představovat. Existují tací, kteří věří, že virus vytvořila Americká Ústřední zpravodajská služba. Konspirační teoretici tvrdí, že HIV byl vytvořen s velmi konkrétním cílem. Tím bylo zničení všech Afričanů a zástupců sexuálních menšin. Tohoto názoru se navíc držel široký zástup veřejnosti v samotných státech.

iZdroj fotografie: Unsplash

Hypotéza, že Američané vytvořili HIV, se protíná s další konspirační teorií, která odmítá existenci viru jako takového. Hnutí popírání HIV/AIDS existuje již mnoho let a jeho členská základna jen roste. Tvrdí, že HIV není jednoznačně a nezpochybnitelně prokázán. Vědecká veřejnost však stále věří, že původ této choroby zmutoval z šimpanzího viru a vznikl v samotném srdci Afriky.

Souhlasíte s konspiračními teoretiky u těchto dvou témat?

Zdroj: Science

Diskuze Vstoupit do diskuze
112 lidí právě čte
Zobrazit další články