Kdo ho nezvládne, měl by se vrátit na základku: Příklad z 5. třídy vypočítá jen 30 % dospělých. Uspějete?

Polovina dospělých udělá chybu v tomto jednoduchém matematickém příkladu z páté třídy. Zjistěte, proč se to stává a proč bychom se neměli stydět.

i Zdroj fotografie: Woman Tiscali
                   

Celá polovina dospěláků nečekaně nezvládne odpovědět správně. Proč je tomu tak? Vždyť je to příklad ze základní školy. Měli bychom se stydět, jestliže se dopočítáme jen špatné odpovědi? Možná se vám vaše děti vysmějí, když s tímto matematických příkladem neuspějete. Ale nezoufejte. Není třeba se rovnou děsit, že jste zakrněli, nebo jste snad hloupější než malé děti.  

Jednoduchý příklad 

Vězte, že doba se neustále posouvá, vaše děti budou nejspíše v lecčems chytřejší než vy. A tím může být třeba tento příklad. Prošli jste základní školou, nejspíš i úspěšně střední, někteří z vás dokonce i vysokou školou. Přesto se může stát, že se u takové úlohy zaseknete. Není se čemu divit. Jen málokdo je schopný pamatovat si vše ze základní školy. Navíc když vás třeba ani matematika nebavila a následně to nikdy už nebyl váš obor.  

Matematické příklady ze základní školy, které zamotají hlavu i dospělým. Dovedete si s nimi poradit, nebo pokoří i vás?

Děti mají svěží mysl a takové příklady se buď učí teď, nebo se je učily nedávno. A to právě může být důvod jejich posměchu. Nenechte se vyvést z míry, ony také nevědí spoustu toho, co víte vy. Někteří z vás už tedy jistojistě zapomněli, jak se takové příklady řeší. Můžete si však zavést do vaší rutiny krátký trénink, abyste osvěžili mozek a zlepšili své schopnosti. Stačí jen trochu cvičit mysl.  

Správné řešení 

Je potřeba smířit se s faktem, že mozek vyhazuje přebytečné věci ven z vaší hlavy. Nepochybně jsou důležitější věci, které tam musíte mít, než řešení matematických příkladů ze základní školy. Avšak můžete mozek donutit udělat místo i pro ně. Malé úkoly zlepšují koncentraci, paměť, pozornost a spoustu dalších schopností. Váš mozek časem zapomíná a zbavuje se nepotřebných informací, aby měl místo na nové.  

iZdroj fotografie: Depositphotos

Aby však správně fungoval, můžete mu dávat různé malé úkoly. Tím si vyvinete obě hemisféry. Zkuste si vzpomenout a znovu vypočítat tento jednoduchý příklad. Je něco, co vám nedochází? Může to být malinký detail. Vzpomeňte si. Musíte jen sečítat a násobit. Správná odpověď je 30. A víte proč? Protože cokoli, co se násobí 0, je vždycky 0.

Jak jste si vedli v tomto příkladu z páté třídy?

Zdroj: WomanTiscali
Diskuze Vstoupit do diskuze
57 lidí právě čte
Zobrazit další články