Jen ti nejbystřejší se skutečným citem pro detail najdou na tomhle obrázku druhou tvář

Na tomto muži s vousem je možná něco zvláštního. Mohlo by to být taky prostředím kolem něj, třeba těmi závěsy či křeslem. Ale někde se tu opravdu skrývá druhý obličej.

i Zdroj fotografie: Wepress News
                   

Móda hladce oholených tváří je podle mnoha hlasů minulostí. Pro mnoho mužů dnes udržování plnovousu nebo kníru znamená vlastně veškerou práci o zevnějšek. A podle posledních průzkumů mají takto upravení vousáči i lepší postavení u žen. Historie úpravy vousů sahá obecně velmi hluboko do minulosti. Jaké zajímavosti a zákruty ji provázely? Historie vousů si totiž prošla hned několika vlnami a už v antice patřily mezi hlavní znaky mužnosti.

Společenská role vousů

Nejen toho, nesly také moudrost a plodnost. Tehdejší zákonodárci se proto mnohdy uchylovali právě k holení provinilců, pro které to byla citelná společenská potupa. Na druhé straně takový ruský car Petr Veliký zase vousy potíral, dokonce na ně uvalil speciální daň. Když muži částku uhradili, dostali zvláštní měděný žeton. Když ho u sebe vousáči neměli, byli ihned oholeni. Teď se ale podívejte na tuto kresbu muže u závěsu a pusťte se do hledání skrytého obličeje.

iZdroj fotografie: Wepress News

Hlavně kníry dosáhly výrazné obliby během anglické viktoriánské éry. Tam byl znakem noblesy a společenského statusu. Součástí příboru byla dokonce speciální lžíce, která vousy chránila před ušpiněním. Americká armáda současnosti má svůj vnitřní předpis na to, jaký tvar a velikost kníru mohou vojáci nosit. Nesmí totiž přerůst horní ret a do stran přesahovat koutky úst. Stejně tak nesmí přesahovat spodní linii nosu. Samozřejmě musí být upravený.

Najděte na obrázku chybu a otestujte si tak svůj cit pro logiku. Tento rébus prý dovede vyřešit pouze 1 člověk z 5

Rekordy vousů

Jako jedni z nejvousatějších mužů světa jsou známi Indové. Není proto překvapením, že nejdelší knír světa o délce 4,29 metru patří Ramu Ringh Chauhanovi. Ten si tento porost pěstuje od roku 1982. Nejdelší plnovous ovšem najdete v Norsku. Vousy Hanse N. Langsetha měly při měření v roce 1927 plných 5,33 metru. Neuvěřitelné a současně nejspíš hromsky nepraktické. Stále tápete? Stačí otočit obrázek vzhůru nohama a zjistíte, že druhý obličej je na muži samotném – původní obočí tvoří knír a to, co vypadá jako vlasy, jsou ve skutečnosti vousy.

iZdroj fotografie: Wepress News

V délce a tvarech porostu se dokonce koná celosvětové mistrovství. Dochází k němu jednou za 2 roky a soutěží se hned v několika kategoriích, hodnotí – jak jinak – největší vousáči. Dopracovat se správného řešení této hádanky rozhodně není nic jednoduchého. Proto nesmutněte, pokud se vám to nepodařilo. Můžete zkusit štěstí v dalších optických výzvách a procvičit si zábavným způsobem svůj mozek.

Jak jste si v hádance vedli?

Zdroj: WepressNews
Diskuze Vstoupit do diskuze
93 lidí právě čte
Zobrazit další články