Dokážete na obrázku najít všechna písmena V? Za 10 sekund to zvládne jen 1 člověk ze 100

Tento nelehký obrázkový test dokáže vyřešit jen 1 % lidí. Aby se vám to povedlo, musíte mezi písmeny Y najít všechna ukrytá písmena V, která jsou téměř neviditelná.

i Ondřej Štěpánek, pro Vědaživě
                   

Další optická výzva otestuje vaše pozorovací schopnosti a citlivost i na ten nejmenší detail. Aby se vám podařilo tento nelehký úkol vyřešit, musíte najít a spočítat všechna písmena V. Červené kontrastní pozadí a velká záplava písmen Y tento úkol ještě ztěžuje. Nenechte se zmást ani odvést pozornost od hledání a zaměřte se na správné vyřešení tohoto úkolu.

Jak vznikají iluze

Obrázkové testy jsou často tvořeny optickými iluzemi a klamy složenými z geometrických tvarů, kontrastních barev, světla a stínů nebo jejich kombinací. Některé obrázky kresby jsou vytvořeny tak šikovně, že je lze interpretovat různými způsoby. Jiné zase ošálí váš mozek a navodí tak umělý pocit pohybu, daný předmět zmenší či zvětší nebo jej zcela před vaším zrakem skryjí.

IQ cvičení citu pro detail a soustavné pozornosti: Najdete odlišný hrníček do 10 vteřin, nebo selžete jako většina populace?

K čemu se iluze využívají

V poslední době jsou hlavním zdrojem zábavy. Internet a sociální sítě ještě urychlují a usnadňují jejich šíření a zároveň do řešení úkolů dokáží zapojit lidi z celého světa. Primárně se však používaly především ve školství, jako součást IQ testů a jiných dovednostních zkoušek nebo ve zdravotnictví. Tam jsou pomůckou při rehabilitacích mozku nebo psychologických sezeních.

iZdroj fotografie: Woman Tiscali

Najděte všechna písmena V

V tuto chvíli je vaším úkolem mezi písmeny Y najít všechna ukrytá písmena V. Pro úspěšné řešení nemáte stanovený žádný časový limit, přesto vás nečeká lehký úkol. Kontrast červeného pozadí a bílých písmen, která na první pohled vypadají jedno jako druhé, vám hledání pěkně ztíží. Nenechte se ošálit a pokuste se prohlédnout tuto iluzi. Dokážete všechna písmena V najít?

Kolik písmen se na obrázku nachází

Pokud se vám podařilo všechna písmena spočítat, pak to vypovídá o vaší velké inteligenci a vnímavosti všech detailů. Vaše mysl neustále pracuje na plné obrázky a vše analyzuje. Na obrázku se nachází celkem 6 písmen V. Jestli se vám nepodařilo tento úkol vyřešit a najít všechna písmena, pak se pusťte rovnou do dalšího úkolu a zapracujte na svých schopnostech. Postupně pro vás jejich řešení bude čím dál snazší.

iZdroj fotografie: Woman Tiscali

Jak rychle jste dokázali pšechna písmena V najít vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
142 lidí právě čte
Zobrazit další články