Najdete na obrázku všechny květiny bez toho, aby vás rozbolela hlava? Je jich tam rozhodně více, než tušíte

Krásné květiny zdobí domovy lidí po celá staletí. Jde také o tradiční a stále populární dárek, vyjádření pozornosti, stejně jako ozdobu vlasů nebo oblečení.

i Zdroj fotografie: Wepress News
                   

Biologové a další vědci zase obdivují jejich rozmanitost, zajímavé vlastnosti některých druhů a další faktory. Některé žijí dlouho, jiné nás potěší doslova na pár vteřin. Třeba v Jižní Americe roste květina, která vykvete jednou za život. A to dokonce až tehdy, když má 150 let. Veškeré procesy jak pohlavního, tak i nepohlavního rozmnožování rostlin probíhají v květech. Nejmenší květy najdete na rybnících, hlavně u okřehku obecného.

Nejmenší i největší

U toho mají průměr 1 milimetr. Největší rostou zase v Indonésii, konkrétně jde o raflézii Arnoldovu. Průměr květů u této rostliny přesahuje 90 centimetrů a může vážit i 11 kilo. Jméno pomněnka má ve všech hlavních evropských jazycích stejný význam. Výraz květomluva už se dnes používá spíš pro vyjádření emocí barvou květiny. Ve středověku šlo však o skutečnou řeč založenou na skládání konkrétních prvků při určitých příležitostech. Kolik květin je na tomto obrázku?

iZdroj fotografie: Wepress News

Skrze růži s myrtou dal urozený rytíř najevo žádost o ruku u ženy svého srdce. Větvička s květem třešně byla vyznáním lásky. Tento jazyk se jmenuje „selam“. Dnes je nejdražší květinou světa malajská zlatá orchidej, která prvně kvete ve věku 15 let.

Jste dospělák, nebo máte stále duši dítěte? Kočičí test vám napoví – stačí spočítat, kolik zvířat vidíte

Staré růžové keře

Nejstarší květiny na světě najdete v Německu, konkrétně ve městě Hildesheim. Místní katedrála je totiž obklopena růžovým keřem starým přes 1 000 let. V rámci zahrad začali lidé pěstovat květiny už asi před 4 000 lety. Nejstarší známé zahrady byly dle dosavadních nálezů ve starověkém Egyptě. Flora se také vyskytuje na mnoha erbech, například Nizozemska, Švýcarska, Irska nebo Íránu. Tápete? Květiny jsou i v zákrytech a matou stonky i listy. Je jich tam celkem 17.

iZdroj fotografie: Wepress News

Každý stát tvořící USA má svůj vlastní květinový symbol. Některé druhy jsou i celkem jedlé. Pampeliška se dá přidat i do salátu anebo z ní můžete udělat džem. Na světě nenajdete květinu, která by měla černé květy. Dobře schované květiny vás možná pěkně potrápily, ale nic si z toho nedělejte. Řešení podobných vizuálních výzev je velmi zábavné, a navíc prospívá mozkovým funkcím, pěkně si u něj totiž promažete mozkové závity.

Kolik květin jste napočítali?

Zdroj: WepressNews
Diskuze Vstoupit do diskuze
142 lidí právě čte
Zobrazit další články