Jste dospělák, nebo máte stále duši dítěte? Kočičí test vám napoví – stačí spočítat, kolik zvířat vidíte

Nezralí lidé se vyznačují tím, že nejsou schopni reflektovat své chování. Jednoduše řečeno se neumí v životě zastavit a poučit z vlastních chyb. Jsou tak odsouzeni k jejich opakování.

i Zdroj fotografie: Stencil Photos
                   

Z toho, co se jim nedaří, zpravidla obviňují ostatní, a nikdy nepřijmou žádné své selhání jako opravdu vlastní problém. Následující jednoduchý – a současně náročný – test osobnosti vám pomůže ověřit vaši celkovou zralost. Průvodci v určování vaší zralosti budou tentokrát kočky. Podívejte se na obrázek a spočítejte, kolik jich najdete. Jejich genom je z 95,6 % tygří a se svými divokými předky sdílí opravdu hodně vzorců celkového chování.

Ve světě fousků a oušek

Zatímco lidé mají 206 kostí, kočky jich mají rovnou 230. Jejich pověstné fousky jsou jak na čenichu, tak i na zadní straně předních pracek. Mozková kůra koček obsahuje dvojnásobek neuronů než u psů. Vztaženo na velikost hlavy mají největší oči ze všech savců na světě a tak drsný jazyk, že dokáže z kostí dostat i ten poslední kousek masa. Hlavní rolí fousků je pak „cítit“ svět kolem a určovat, do jak malého prostoru se celé zvíře ještě vejde.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Kočky chodí stejným způsobem jako žirafy a velbloudi. Nejdříve pohnou oběma pravými prackami, pak oběma levými. Žádná jiná zvířata na světě takto nechodí. Kocouři jsou v dominanci pacek orientovaní spíše nalevo, zatímco kočky napravo. Podle výzkumů se mezi roky 2002–2012 prodloužila průměrná doba dožití koček o 1 rok. Jde o tzv. soumračné tvory (crepuscular), jsou tedy nejvíce aktivní za soumraku a za úsvitu.

Hygiena a život uvnitř

Jsou velmi vysazené na osobní hygienu. Pokud jich máte doma víc, mějte pro každou vlastní záchůdek. Péčí o srst a své tělo stráví celou jednu třetinu bdělého času, a pokud zůstávají uvnitř domu, dožijí se statisticky vyššího věku. Samice mohou otěhotnět už ve věku pouhých 4 měsíců. Je-li kočka přes den dost aktivní, spí v noci mnohem kvalitněji.

Našli jste 2 kočky

Pokud se vám podařilo najít jen 2 kočky, váš mentální věk zůstal někde na úrovni puberty. Všechno tak nasvědčuje tomu, že jste dosud uvázli ve svých snech. Doporučujeme proto odložit pozlátka a zkusit se konečně reálně posunout někam dál.

Stíny 3 koček

Jste na tom o něco lépe, ale nepřesáhli jste ještě hranici čtvrtstoletí, tedy 25 let. Může to být výhoda tehdy, pokud se stále pohybujete mezi touto věkovou skupinou. Vaší silnou stránkou je celkový analytický talent.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Sestava 5 koček

S pěti zachycenými kočkami jste na úrovni člověka ve věku 30 let. Máte nejspíš vynikající smysl pro humor, a tudíž jste i obklopeni dobrými přáteli. Krom toho umíte také naslouchat a rádi druhým i poradíte.

6 koček

Jestli jste celkem našli 6 koček, pak je váš mentální věk 45 let. Vaším hlavním cílem a bohatstvím jsou tak životní zkušenosti, stejně jako kulturní zázemí. Velmi si zároveň ceníte etického pohledu na věci a adekvátního chování.

Kam že se nám vlastně schovaly?

Hlavní černou siluetu pozná každý. Dvě šedé se skrývají nahoře a v zadní noze velké kočky. Mezery mezi prackami tvoří další dvojici. Nahoře je ale ještě jedna, velmi dobře skrytá. Její zadní noha je ten podivný zobáček před černým ocasem. Chce to opravdu dobré oko všimnout si ihned jejího protahujícího se obrysu.

Jak jste si s kočkami poradili?

Zdroj: DepokPikiran
Diskuze Vstoupit do diskuze
111 lidí právě čte
Zobrazit další články