Absurdní optická hádanka: Bez IQ 130 + není možné odhalit chybu, která se na obrázku nachází

Scéna působí jako z nějaké americké komedie. Dvě ženy na pláži a jeden hezoun ve slunečních brýlích a kožichu. Přitom je léto a slunce pálí na hromádku rybích kostiček.

i Zdroj fotografie: Wrapnroll
                   

Největší rybou na světě je žralok velrybí, který přesahuje délkou 17 metrů a jeho hmotnost se pohybuje v rozmezí 20–25 tun. Pro člověka jsou tyto ryby naštěstí kompletně neškodné. Nejjedovatější ze všech je kameník, tedy odranec pravý. Má velmi drsnou kůži připomínající právě kámen. Ta je zcela prošpikována jedem, což je riziko pro jakéhokoli blízkého plavce. Nejrychlejší rybou je však mečoun s ohromujícím tempem 130 kilometrů v hodině.

Chrupavky a hlasitost výkřiku

Může překvapit, že takový mořský koník je i z hlediska biologie rybou, ačkoli vzhledem silně mate. Jde také o nejpomalejší rybu, protože za hodinu „ucválá“ jen asi 1,5 metru. Navíc svisle, nikoli vodorovně. Sumec je nejen rybím rekordmanem v počtu chuťových pohárků. Jeho tlama jich má neuvěřitelných 27 tisíc. Okouni, kteří žijí v Černém moři, se vždycky rodí jako samice. Až když dosáhnou 5 let, změní se mnozí z nich na samce. Zaměřte teď pozornost na obrázek – co je na situaci na pláži rizikového?

absurdní hádanka iZdroj fotografie: Wrapnroll

Museli jste někdy opravdu hlasitě zařvat? Asi to nebude nic proti zvukům vydávaným keporkakem. Robustní kosticový kytovec z čeledi plejtvákovitých totiž dokáže vydat nejhlasitější zvuk, jaký produkuje živý organismus. A jestli jste někdy u filmů se žraloky přemýšleli, jak jim zlomit kosti, máte smůlu. Žádné totiž nemají, jen chrupavky. Většina ženských rtěnek obsahuje část rybích šupin, elektrický úhoř dokáže zabít i koně.

Na první pohled obyčejný obrázek skrývá obrovský nesmysl. Jen jedinci s logickým myšlením si všimnou obří chyby

Optická hádanka s chybou

Rybaření je jedním z nejstarších sportů i způsobů obživy. Nejstarší háček, který našli archeologové, pochází z doby před 42 tisíci lety. Rybí stravě můžeme poděkovat i za to, že jsme se vůbec stali lidmi. Právě maso a látky v něm obsažené způsobily rozvoj mozku, kterému za tolik vděčíme. Většina ryb neumí plavat pozpátku, kosatky často požírají dravé bílé žraloky. A žena, která je podle všeho těhotná, by se neměla krmit syrovými rybami jako na obrázku.

absurdní hádanka iZdroj fotografie: Wrapnroll

V tento moment existuje na naší planetě asi 32 tisíc různých rybích druhů. A jako u každého živočišného druhu vědci stále objevují a klasifikují další. Mnoho ryb umí odlišovat barvy. Je jisté, že tato optická hádanka vyžaduje značnou dávku logického myšlení a dedukce. Jestli se vám nepodařilo dojít ke správnému závěru, můžete si spravit chuť u dalších úloh, a navíc tak potrénujete svůj mozek.

Jak jste si se situací poradili?

Zdroj: Wrapnroll
Diskuze Vstoupit do diskuze
70 lidí právě čte
Zobrazit další články