Na první pohled obyčejný obrázek skrývá obrovský nesmysl. Jen jedinci s logickým myšlením si všimnou obří chyby

I školy samotné skrývají mnoho zajímavostí, stejně tak školství jako instituce. A lehká nelogičnost se skrývá i na dnešním testu.

i Zdroj fotografie: Stencil Photos
                   

Například základní škola v tibetské Phuma Changthang je považována za nejvýše umístěnou školu na světě. Vzhledem k poloze se není čemu divit. Je tak také nejblíže nebi. V úrovni 5 373 metrů nad mořem je totiž ještě o 200 metrů výš než základní tábor hory Mount Qomolangma, která je na západě známá jako Mount Everest. V Číně se zase nalézá nejstarší střední škola světa, která byla založena v roce 194. Navzdory stáří je dnes ale plně moderní.

Škola z lahví a jediný student

Na Filipínách zase najdete školu vyrobenou plně z recyklovaných lahví. A také je na to hrdá, protože se jmenuje Bootle School, tedy doslova „lahvová škola“. Každá z nádob byla naplněna pískem a stavbu vytvářely desítky dobrovolníků. Lahví je dohromady 9 000 a tvoří velmi odolnou soustavu. Pak bylo všechno ještě utěsněno směsí podobnou cementu. Teď se podívejte na obrázek s provinilým studentem a zkuste najít logickou chybu.

iZdroj fotografie: Stencil Photos

Raritám ve vzdělávání rozhodně není konec. V roce 2014 byla v italském Turíně základní škola a v ní jen jeden učitel a také jediný žák. Vzdělávací ústav tak získal reputaci nejmenší školy na světě. Jediný žák připouštěl, že se cítí osamělý, a musel si představovat, že jsou s ním ve třídě i další děti. Úředníci se totiž rozhodli, že škola bude otevřená, dokud tam bude docházet alespoň jedno dítě. Moudrost tohoto rozhodnutí je otázkou.

Výuka stolování, celková připravenost a návyk úklidu

Děti v Nizozemsku začínají školy v den svých 4. narozenin. Díky tomu je ve třídě vždycky někdo úplně nový. Přináší to dvě pozitivní skutečnosti. Starší studenti mají více času se usadit a udělat si kamarády. Stejně tak to znamená, že se všichni dostávají do školy na přibližně stejném stupni vývoje. Že je ve Francii věnována velká pozornost stravování, to nikoho nepřekvapí. Ovšem obědy ve školách jsou tu dokonce součástí osnov.

Ačkoli se děti většinou naučí stolovat už doma, jsou tyto dovednosti ve škole ještě značně posíleny. Nejen, že se učí o dalších potravinách či jejich původu. Pozornost je věnována také správnému chování u stolu, etiketě a dalším aspektům. Když je v Koreji konec hodiny, od žáků se očekává společný úklid. Zahrnuje to vytírání podlahy, vysávání a vynesení odpadků. Žádný úprk studentů na další hodinu, jako je tomu mnohde jinde.

Nejstarší prvňáci, řešení a ruský zvonek

Po celém světě začínají děti školu v různém věku. Finsko je se svými 7 lety považováno za zemi s jednou z nejvyšších hranic. Většina těchto dětí se ovšem účastní mnoha přípravných programů. Současně s tím je důkladně vychovávají jejich vlastní rodiče. Zkrátka a dobře nepřichází na první stupeň bez předchozí průpravy a přípravy. Jestli se vám pořád zdá, že je na kresbě se studentem všechno v nejlepším pořádku, podívejte se na kliku a panty u dveří.

iZdroj fotografie: Stencil Photos

V Rusku – jako jinde – začíná školní rok 1. září. Nicméně v této zemi neberou ohled na to, jestli je víkend nebo nějaký jiný svátek. Toto datum je tu také známo jako „knowledge day“, tedy „den znalostí“. Během rána shromáždí nejstarší studenti (z 11. třídy) prvňáčky, vezmou je za ruku a za zvuků obřadního zvonku je dovedou do tříd. A viděli jste někdy lodní školu? Mají je v Bangladéši, kde pravidelně záplavy narušují výuku i stovkám tisíc dětí.

Jaké jsou vaše vzpomínky na základní školu?

Zdroj: NewsFounded
Diskuze Vstoupit do diskuze
146 lidí právě čte
Zobrazit další články