Jen génius dokáže najít všech 10 rozdílů do pouhých 40 vteřin. Není divu, že tato optická hádanka většinu pořádně naštvala

Tato vizuální výzva dokáže pěkně potrápit váš mozek. Abyste byli v řešení tohoto úkolu úspěšní, musíte najít na obrázcích všech 10 drobných rozdílů, než vám vyprší časový limit.

i Zdroj fotografie: Barletta Web
                   

Otestujte své schopnosti a citlivost i na ty nejmenší detaily a pusťte se do hledání rozdílů, které od sebe oba obrázky odlišují. Stanoveným časovým limitem bude jeho řešení pro některé jednodušší, protože pod tlakem jejich efektivita i míra koncentrace rostou. Jiní naopak mohou začít panikařit a s ubíhajícím časem postupně ztrácet svou soustředěnost.

Jak vyřešit obrázkový test

Abyste dokázali najít správné řešení iluze, hádanky nebo hlavolamu, musíte mít otevřenou a bystrou mysl. Jedině tak budete schopni všímat si nejmenších odlišností a detailů. Některé obrázky je potřeba prozkoumat z různých úhlů a perspektivy. Otestujete tak nejen svou schopnost rychlého vyhodnocování přijímaných vjemů a informací, ale také svou logiku a rozumové či analytické dovednosti.

poušť slunce velbloud

Na obrázku je chyba, ale téměř nikdo ji nevidí: Psychologové tvrdí, že tuto optickou hádanku vyřeší pouze géniové

Jaký mají hádanky vliv

Pravidelné procvičování podobných úkolů vám přináší hned několik výhod. Zaprvé dochází ke stimulaci mozku a rozvoji jeho kognitivních funkcí, kritického a kreativního myšlení i fantazie. Dalším přínosem je zlepšování paměti a předcházení její případné ztrátě v pozdějším věku. Obrázkové testy mají také přímý vliv na utužení duševní rovnováhy a mentálního zdraví, neboť vedou ke snížení stresu, úzkosti i depresí.

iZdroj fotografie: Barletta Web

Najděte 10 rozdílů

V tomto konkrétním případě je vaším úkolem najít v na první pohled zdánlivě stejných obrázcích muzikanta 10 nepatrných rozdílů. Abyste však byli zcela úspěšní, musí se vám to podařit dříve, než vám vyprší stanovený časový limit 40 vteřin. Díky němu si na vlastní kůži snadno ověříte, jak dobře nebo špatně se vám pracuje pod takovým tlakem.

Řešení obrázkového testu

Pokud se vám podařilo všech 10 rozdílů v tak krátkém čase najít, pak patříte mezi opravdu bystré pozorovatele, kteří si dokáží poradit i s opravdu zapeklitým úkolem. V případě, že jste nebyli úspěšní, prohlédněte si pozorně vyznačená místa na obrázku níže, abyste se přesvědčili na vlastní oči, a dejte se rovnou do dalšího cvičení. Pravidelně trénujte a za chvíli jejich řešení zvládnete levou zadní a během okamžiku.

iZdroj fotografie: Barletta Web

Jak rychle jste všech 10 rozdílů našli vy?

Zdroj: BarlettaWeb
Diskuze Vstoupit do diskuze
96 lidí právě čte
Zobrazit další články