Optická iluze pro testování vašeho IQ: Voják je připraven na válku, jeho meč ale najdou jen géniové

Od úsvitu času platí, že pokud není problém vyřešen po dobrém, ideálně komunikací, přichází většinou ke slovu násilí. Selhávající diplomacii tak plynule střídají války.

i Zdroj fotografie: Wepress News
                   

Ne každý případ bojového tažení byl ovšem „bleskovou válkou“. Některé konflikty se táhly desítky, někdy dokonce stovky let. Nejdelším válečným konfliktem historie byla tzv. reconquista neboli „znovudobytí“. K němu došlo na Pyrenejském poloostrově, když v roce 711 zaútočili Mauři, tedy muslimové ze severní Afriky. Během 40 let jej téměř ovládli. Opětovné nastolení křesťanské nadvlády začalo v roce 718 bitvou u Covadongy.

Dlouhý střet muslimů proti křesťanství

Tehdy si vybojoval nezávislost sever Španělska. Další tlak křesťanských států trval až do roku 1492. Tehdy po dobytí Granady padl poslední islámský stát. Za druhým nejdelším konfliktem stojí dávné spory Římanů a Parthské říše. Ta se v tehdejší době rozkládala na území dnešního Íránu. Měnila se ovšem nejen bojiště, ale i zapojené strany. V závěru proti sobě stály armády Východořímské říše (Byzanc) a Novoperské říše čili sásánovského impéria. Kde má tento vozataj ukrytý meč?

iZdroj fotografie: Wepress News

Roku 628 sice vyčerpané mocnosti uzavřely mír, konflikt tím však neskončil. Oslabení totiž využili Arabové, kteří si podmanili kus Byzance a celé území Sásánovců. V západní Evropě se odehrála válka trvající 335 let, během které nepadl jediný výstřel. V roce 1651 ji vyhlásilo Nizozemí, cílem bylo souostroví Scilly kousek od britského Cornwallu. Tam se totiž během občanských válek ukryli monarchisté. Ti se nakonec vzdali, Nizozemci proto odpluli.

Jste si jisti přesností svého zraku? Pak pro vás určitě nebude problém najít kočku schovanou v kopě dřeva

Válečná anomálie a indiánská jatka

Podivným řízením okolností se ovšem zapomnělo na oficiální vyhlášení míru. Formálně tak celý střet pokračoval dále. Teprve po 335 letech si této skutečnosti všiml historik Roy Duncan, bylo tedy konečně dojednáno příměří. Masakrem v první kolonii na území Severní Ameriky začalo to, co později vešlo do dějin jako indiánské války. Jiskrou byla jatka v Jamestownu při zabírání půdy domorodců. Pokud stále tápete, podívejte se na reliéf na válečném voze.

iZdroj fotografie: Wepress News

Krvavé období, které postihlo celý kontinent, trvalo 3 století. Dle odhadů padlo na 19 000 osadníků a 30 000 indiánů. Skutečné ztráty budou ale nejspíš vyšší. Najít na obrázku meč dokáže jen opravdu bystrý jedinec. Pokud se vám to nepodařilo, nic si z toho nedělejte. Pusťte se do řešení dalších hádanek, je to zábava, a navíc prospějete svému mentálnímu zdraví.

Jak se vám v rébusu dařilo?

Zdroj: WepressNews
Diskuze Vstoupit do diskuze
67 lidí právě čte
Zobrazit další články