Jste si jisti přesností svého zraku? Pak pro vás určitě nebude problém najít kočku schovanou v kopě dřeva

Kočky jsou zcela suverénně nejoblíbenější domácí zvíře, a to v celosvětovém měřítku. Počet chovaných psů totiž převyšují 3krát. V USA má kočku více jak 30 % domácností.

i Zdroj fotografie: The Sun
                   

Kočičí srdce bije dvakrát rychleji než lidské, tedy 110–140 tepů za minutu. Současně je jejich mozek z 90 % podobný tomu našemu, mají tedy blíže k nám než ke psům. Uvnitř mají totiž podobná emocionální centra jako my. Lidský i kočičí mozek sestává z šedé a bílé hmoty, kočky mají tendenci myslet podobným způsobem. A jako my disponují krátkodobou i dlouhodobou pamětí. Oproti běžnému předpokladu není jejich předení vždycky výrazem spokojenosti.

Komunikace s lidmi

Předou totiž i v případě ohrožení, případně při očekávání blízké smrti. Podle badatelů se tím uklidňují nebo vysílají ven vzkaz „Prosím, neubližuj mi“. Mohou pít i mořskou vodu, protože jejich ledviny dokážou veškerou sůl vyfiltrovat. Asi 20 svalů jim slouží jen k ovládání uší a jejich čenich je stejně jedinečný jako lidské otisky prstů. Protože dovede kočka vyvinout rychlost 50 kilometrů v hodině, překonává Usaina Bolta. A teď už soustřeďte svou pozornost a najděte, kde se jedna schovala na tomhle obrázku.

iZdroj fotografie: The Sun

Toto zvíře dovede vydávat až 100 různých zvuků. Jde hlavně o všemožné verze syčení, vrnění a mňoukání. Jen pro srovnání, psi jich zvládnou jen asi 10. V dospělosti mňoukají kočky jen kvůli komunikaci s námi. Další spektrum zvuků mají na páření nebo ventilaci vzteku. Každý den spí asi 16 hodin, protože tak ukládají obrovské množství energie, kterou posléze potřebují k lovu. Asi třetina majitelů si pak myslí, že kočka jim dovede číst myšlenky.

Máte 30 sekund na to, abyste dokázali, že jste inteligentní! Zvládnete najít na obrázku na obrázku 12 pand?

Jak odhalit špiona

Frekvence rozmnožování je také úctyhodná. Pokud by měl jediný pár koček k dispozici 7 let, přišlo by na svět celkem 420 000 koťat. Kočka dovede slyšet i ultrazvuk. Na velvyslanectví v Holandsku si ochranka všimla, že dvě siamské kočky stále sledují protilehlou zeď. Majitel proto situaci prověřil, původně měl podezření na myši. Vyšlo však najevo, že tam byly ukryté mikrofony ruských agentů. A kočky zaslechly jejich zapínání. Jestli stále tápete, tady je řešení rébusu.

iZdroj fotografie: The Sun

Podobnost s lidmi přináší kočkám i to negativní. Může je totiž postihnout demence nebo Alzheimerova choroba. Pak se po domě pohybují trochu zmateně a také často mňoukají. Kočka se na fotografii ukryla opravdu dobře, takže pokud jste ji odhalili, máte skvělý postřeh. Jestli vám hledání dalo zabrat, zkuste štěstí v dalších podobných hádankách.

Jak jste si s rébusem poradili?

Zdroj: TheSun
Diskuze Vstoupit do diskuze
66 lidí právě čte
Zobrazit další články