Západní test pozorovacích schopností. Parádní novinka, kterou žije celé Česko. Na vyřešení je pouze 8 sekund

Pokud vás baví optické iluze a scenérie, kde věci snadno zapadnou, je tohle výzva přesně pro vás. Prase je přece docela velké, tak by neměl být problém jej najít.

i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Nově narozená prasátka vždycky běží za hlasem své matky. Vlastní jména zachytí ve věku 2 týdnů. Někdo by si také mohl myslet, že jsou prasata pomalá a hlučná. Jak se však ukazuje, neplatí to zdaleka pro všechna. Dospělá prasata umí běžet až rychlostí 5 kilometrů v hodině. A pokud jste někdy o někom řekli, že se „potí jako prase“, je to další omyl. Prasata totiž nemají prakticky žádné potní žlázy. Chladí se proto hlavně rochněním v tak oblíbeném bahně.

Japonský test pozornosti, který odhaluje riziko vzniku Alzheimerovy choroby. Kolik předmětů jste schopni najít?

Velmi hlasitá vzájemná komunikace

Kvičení prasete dosahuje hlasitosti až 115 decibelů. To je o 3 decibely více než nadzvukové letadlo. A právě tímto kvičením si spolu prasata povídají. Dělají to prakticky neustále pomocí více než 20 různých zvukových variací. Konverzace sahá od namlouvání partnera po jednoduché konstatování, že má jedinec hlad. Prostě takové ty normální běžné věci. To je snad o důvod víc najít prase, které se skrývá někde na tomto snímku plném kamenů.

Když se zrovna nevěnují kvičení, mluvení, bahnění nebo něčemu podstatnějšímu, tak žerou skoro všechno. Dovedou klidně schroustat i lidské kosti. V roce 2012 takhle skončil jeden farmář z Oregonu. V dosahu svých prasat totiž dostal infarkt. Když se k němu dostal zbytek rodiny, našli už jen jeho zubní protézy. Stejně tak využívalo prasata hned několik sériových vrahů, kteří tímto způsobem likvidovali své oběti. Z českých třeba Ivan Roubal.

Inteligentní jedlíci

Mohou to být nevybíraví žrouti, současně jde však o nadmíru inteligentní zvířata. A také velmi společenská. Kdykoli jsou ve větší skupině, přitulí se jedno k druhému, raději obecně spí čenichy k sobě. Několik výzkumů také poukázalo, že mají stejně jako lidé REM fázi, tudíž ve spánku sní. Nejde přitom o jediný znak, který s nimi máme společný. Jejich genetická výbava je nám také docela blízká. Stále tápete? Co ten podlouhlý „kámen“ vzadu?

Právě z důvodů podobné DNA používá medicína prasečí kmenové buňky na léčbu nemocí. Ať už pro vás bylo nalezení čuníka mezi kameny snadné, nebo jste se s tímto úkolem nezvládli poprat, vyzkoušejte i další podobné hádanky.

Jak dlouho jste sledovali králíky, než jste prase našli?

Diskuze Vstoupit do diskuze
94 lidí právě čte
Zobrazit další články