Jednoduchý trik, jak zesílit hlasitost telefonu pomocí roličky toaletního papíru. Funguje jako reproduktor a ušetří tisíce korun

S problémem nízké hlasitosti zvuku telefonu se nejspíše setkal každý uživatel. Dneska tedy máme několik tipů, jak zvuk trochu zlepšit.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Všichni máme mobilní telefon a prakticky všichni si na něm občas poslechneme hudbu, případně si chceme pustit nějaké video. A začne nás zlobit zvuk, konkrétně jeho maximální hlasitost. Což o to, při reprodukci do sluchátek to obvykle není problém, tam je často potřeba naopak zeslabovat. Jenže pouštět přátelům video, když tušíme, že zvuk nebude stačit, je velmi nepříjemné. Přinášíme vám tři postupy, jak zvuk zesílit.

Když nám mobil „kuňká“

Pokud jde o mobilní telefony, našli lidé za dobu jejich existence (telefonů, nikoli lidí) spoustu vychytávek, jak vylepšit servis, který nám tyto přístroje poskytují. Zesílení hlasitosti je jedním z nich. K tomuto postupu budete potřebovat prázdnou roličku toaletního papíru, dva plastové kelímky a samozřejmě onen telefon. Nejprve vyřízněte do dna kelímků takový otvor, aby se daly nasadit na roličku od papíru.

iZdroj fotografie: Pixabay

Ani rolička samotná řezání neunikne, tentokrát vytvořte otvor podle velikosti reproduktorů telefonu. Poté slepte roličku a kelímky dohromady, telefon umístěte do připraveného místa v ruličce a nastavte celou soustavu tak, aby na vás samotné mířil otevřený konec kelímků. Je pravda, že tohle je poměrně komplikovaný způsob a bude odpovídat jen konkrétnímu typu telefonu právě kvůli otvorům na reproduktory. Ale naštěstí nejsme odkázaní jen na jeden způsob provedení.

Druhá a nejjednodušší cesta k zesílení

Na toto řešení potřebujete jen misku a vlastní telefon. Zkrátka položte telefon do misky a poslouchejte, co budete chtít. Prostor misky bude vlny poměrně slušně odrážet vaším směrem. Do třetice všeho dobrého tu máme ještě jeden způsob, ke kterému budete kromě telefonu potřebovat nějaké dřevo. Vzhledem k nutnosti řezání dřeva bude postup vyžadovat trochu více vybavení, ideálně domácí dílnu.

iZdroj fotografie: Pixabay

Nařežte dva kousky dřeva do rozměrů 8 × 8 centimetrů. Pak změřte spodní část vašeho telefonu, kde se obvykle nacházejí reproduktory. Vyřežte ze dřeva dva špalíčky o šířce spodku vašeho telefonu a výšce obou dřevěných kousků z předešlého kroku. Z jednotlivých částí vytvořte rámeček pro telefon, který slepíte dohromady. Vezměte jakýkoli plastový trychtýř, vyvrtejte do něj díru a přilepte ho na tento rámeček. Pak už vesele poslouchejte.

Zdroj: Instructables

Diskuze Vstoupit do diskuze
137 lidí právě čte
Zobrazit další články