Kolik lidí se skrývá na tomto obrázku? Nad jednoduchou otázkou si Češi lámou hlavu, správně odpověděla jen 3 % lidí

Optické hádanky mívají mnoho podob. Tato je ta jednodušší z nich. Je splnitelná do 5 vteřin a je navíc vhodná i pro děti.

žlutá lidi obrazy i Zdroj fotografie: Prima Lajk
                   

Optické hádanky často procvičí vaše mozkové závity, otestují inteligenci i vaši bystrost a schopné oči. Tato optická hádanka vypadá jednoduše. Úkolem je spočítat, kolik lidí je na obrázku. A tyto osoby nejsou ukryté v žádném optickém klamu, jsou jasně viditelné. Ale jak to tak u hádanek bývá, i tahle má svůj háček. Přijdete na něj do 5 vteřin?

Optická hádanka může mít mnoho podob

Vizuální hádanky mají mnoho podob a vyznačují se také různou obtížností. Některé z nich jsou extrémně náročné, tváře, zvířata či jiné objekty jsou ukryty ve směsi tvarů a barev. Takové iluze dokáží vyřešit velmi inteligentní jedinci. Dalším typem hádanky je obraz ukrytý v zrnitém poli. Takovou hádanku zvládne vyřešit člověk s velmi dobrým zrakem.

Školáci to zvládají, dospělí mají problém: Najít 2 rozdíly na tomto obrázku je pro většinu nadlidský úkol

Protože jsou optické hádanky oblíbené naskrz věkovými kategoriemi, jsou i jednodušší hádanky pro děti či pro lidi po mozkové příhodě. Tato optická hádanka je jedna z nich. Na obrázku není žádná optická iluze, přesto je zde jeden háček. V galerii je jasně viditelných několik osob. Stačí je jen spočítat za daný časový limit a vítězství je vaše.

lidé obrazy iZdroj fotografie: Prima Lajk

Kolik lidí je na obraze?

Zadání této optické hádanky zní, kolik lidí je na obrázku? To však může být lehce zavádějící, kvůli tomu se doberete jiného čísla, než jaký je výsledek doopravdy. Otázka by tedy měla znít, kolik návštěvníků je v galerii? Když si prohlédnete obrázek a počítáte návštěvníky, je jasné, že jsou v galerii tři ženy, dva muži a jedno dítě.

Pokud jste se dopočítali k výsledku 6, je to též špatně. Zkuste se tedy podívat na obrázek ještě jednou s větší dávkou soustředění. Na pravé straně obrázku je ještě jedna osoba, ta se však schovává za obrazem, trochu jako špión, a jsou jí vidět jen oči ve výklenku. Správná odpověď na tuto hádanku je tedy 7.

čísla socha šipka iZdroj fotografie: Prima Lajk

Jaký byl váš výsledek?

Zdroj: PrimaLajk
Diskuze Vstoupit do diskuze
124 lidí právě čte
Zobrazit další články