Detektivní hádanka pro chytré hlavičky: Jen skutečně chytrý jedinec odhalí na obrázku zloděje do 10 vteřin

Vizuální hádanky mohou mít i takovou podobu, kde je na obrázku několik postav a vaším úkolem je odhalit jednu jedinečnou. V tomto případě zjistit, která z osob je zloděj.

i Zdroj fotografie: Ondřej Štěpánek, pro Vědaživě
                   

Ten, kdo se zajímá o řeč těla, ví, že z postoje či výrazu osoby lze poznat mnohé. A to je i úkolem této vizuální hádanky. Na obrázku je několik lidí v obchodě s oblečením a vy musíte zjistit, kdo se chystá odejít bez placení. Některé optické výzvy mají i časový limit – pro tuto hádanku jde o pouhých 10 vteřin. Poznáte zloděje za tak krátký časový interval?

V hlavní roli zloděj

Optické výzvy nemusí znamenat nutně objekt ukrytý ve složitém obraze. Hádanka může také vypadat jako jednoduchý obrázek, na kterém je skupina lidí provádějících stejnou činnost. V případě této úlohy jsou lidé v obchodě s oblečením. Jeden z nich však nehodlá za svůj úlovek zaplatit a je potřeba jej odhalit mezi ostatními do pouhých 10 vteřin.

Jednou z postav je těhotná žena prohlížející si nový kousek do svého šatníku. Ale už jistě víte, že u optických hádanek nelze věřit všemu, co vidí vaše oči, tudíž ona žena nemusí být nutně těhotná. Co když na břiše ukrývá svůj lup? Další nakupující jsou očividně rozzlobená matka se synem. Varianta může být i taková, že se žena zlobí na chlapce, protože něco v obchodě ukradl.

ženy muž dítě iZdroj fotografie: PrimaLajk

Kdo nemá v úmyslu zaplatit?

Posledním z nakupujících je muž, jenž si zkouší nové brýle a svůj zjev obdivuje v zrcadle. Na košili mu už ale jedny brýle visí. Pozorně si prohlédněte obrázek a zkuste si tipnout, kdo z nich odejde z obchodu bez placení a s novým kouskem do šatníku. Zkušený řešitel optických hádanek již určitě odpověď zná nebo tuší, co a kde hledat.

Probuďte v sobě detektiva: Pomozte inspektorovi vyřešit vánoční záhadu, odhalit lháře a stihnout štědrovečerní večeři

Pokud stále přemýšlíte, jak takového zloděje poznat, podívejte se na obrázek znovu a hledejte, jestli onen zloděj nezapomněl sundat cenovku z uloveného kousku oblečení. V případě, že ani tak si nejste jistí nebo jste visačku nezahlédli, je zde řešení. Hledaným zlodějem je vysoký muž na pravé straně obrázku zkoušející si nové brýle. Brýle však jeho úlovkem nejsou, nýbrž košile, kterou má na sobě pod sakem. A ze které zapomněl sundat obchodní visačku, jež ho prozradila.

muž košile štítek iZdroj fotografie: PrimaLajk

Za jak dlouho jste našli zloděje?

Diskuze Vstoupit do diskuze
66 lidí právě čte
Zobrazit další články