Probuďte v sobě detektiva: Pomozte inspektorovi vyřešit vánoční záhadu, odhalit lháře a stihnout štědrovečerní večeři

Byli jste pozváni k řešení vánoční případu. Ani v období klidu a míru se vám nevyhnul nepříjemný úkol. Musíte odhalit, kde se skrývá pravda.

i Zdroj fotografie: Se souhlasem Natalia Popova
                   

Najděte si i v adventním shonu chvíli na detektivní příběh s vánoční tématikou. Vypusťte na pár okamžiků, komu jste ještě nekoupili dárek nebo co musíte doma poklidit, a zapněte pro změnu jiné mozkové závity. Možná se ve vás probudí detektiv s brilantním postřehem, který nejenže přijde na správné řešení, ale ještě ho napadne nějaké doplňující.

Vánoční loupež

Bylo ráno 24. prosince, na Londýn padal jemný sněhový poprašek a inspektor Varnike, místo aby si užíval čas s rodinou, měl pohotovost. Šel vyřešit zapeklitý případ. Konečně dorazil na místo a zazvonil na bytovní zvonek. Přišel mu otevřít rozespalý majitel. Inspektor se představil a oznámil důvod vyrušení: “Musím prohlédnout váš byt. Váš soused tvrdí, že s vámi strávil včerejší večer a zatímco zpíval s vaší rodinou koledy u rozsvíceného vánočního stromečku, vy jste se mu vloupal do bytu a ukradl několik cenností.”

iZdroj fotografie: Depositphotos

Vyděšený a už úplně probuzený majitel mu začal oponovat: “To není pravda. Včera jsem byl s rodinou u přátel. Šli jsme k nim odpoledne. Sotva jsem stihl ozdobit vánoční stromeček, než jsme odjeli. Vrátili jsme se domů až po půlnoci a hned jsme šli spát. Jestli chcete, můžu vzbudit svou ženu a syna a oni potvrdí všechno, co jsem řekl.” Inspektor pokýval hlavou a odpověděl: “To nebude potřeba. Už je mi jasné, že váš soused lhal.” Víte, jak Varnike došel k tomuto závěru? Řešení hledejte na obrázku.

Řešení a vysvětlení

Varování, jde se prozrazovat řešení. V osvětlení na vánočním stromečku chybí jedna žárovka a bez ní nesvítí celý řetěz, protože došlo k přerušení obvodu. Majitel zdobil vánoční stromek opravdu ve spěchu a nezkontroloval, zda světla fungují nebo ne. Soused to nemohl vědět, a proto tvrdil, že zpíval vedle rozsvíceného stromečku, který ve skutečnosti svítit nemohl. 

iZdroj fotografie: Pixabay

Je důležité vzít v úvahu, že se nejedná o LED řetězec, ale s klasickými žárovkami. Můžete si všimnout “roztřepeného” kabelu, ale ten, protože nedošlo k přerušení kontaktu, nemá na rozsvícení vliv. Pokud vás napadlo, že majitel s rodinou musel být pryč, jinak by měli rozbalené dárky, je potřeba si uvědomit, že se případ odehrál v Anglii, kde se dárky rozbalují až ráno 25. prosince.

Napadlo vás ještě jiné vysvětlení? Pokud ano, jaké?

Zdroj: BrightSide, ChristmasLightSource

Diskuze Vstoupit do diskuze
130 lidí právě čte
Zobrazit další články