Optická výzva: Mezi knihy se zatoulala tužka tak šikovně, že ji dokázalo najít jen 6 % lidí. Na její nalezení máte 15 sekund

V dnešní době jsou vizuální výzvy populární a přicházejí v různých podobách. Optické klamy a testy jsou jednou z nejběžnějších metod, jakou lidé testují svou koncentraci a vnímání.

tužka barevné knihy i Zdroj fotografie: Wrapnroll
                   

Tato optická výzva se řadí mezi velmi obtížné a úspěšně ji zvládne vyřešit jen málokdo. Lidé, kteří ve volných chvílích rádi řeší vizuální hádanky, klamy a testy, především posilují své vnímání, soustředění a kritické myšlení mimo zaběhnuté normy. K vytvoření optických výzev lze použít obrázky či ilustrace, jež obsahují skrytý objekt, který je většinou za omezený čas potřeba najít.

Velmi obtížná optická výzva

Tento druh velmi náročných vizuálních výzev je nejen zábavný, ale také může sloužit ke zlepšení vašich pozorovacích schopností, a hlavně soustředění. K takto obtížným úlohám je lepší se postupně dopracovat přes ty lehčí, avšak i naprostý začátečník může zvládnout extrémní obtížnost. Často totiž hraje roli i určitá dávka štěstí.

Ivana pořídila vtipnou fotografii svého psa: Jen ti nejpozornější ho na obrázku dokáží najít

Mnozí již zkusili nalézt tužku v hromadě modrých, červených a zelených knih. Jelikož má tato výzva časový limit 15 vteřin, úspěšně ji dokončil jen málokdo. Proto se řadí mezi velmi obtížné. Vyžaduje velkou dávku koncentrace a všímavosti. Je možné na obrázek nahlížet i z jiných úhlů nebo si jej přiblížit či oddálit. Dělejte cokoliv, co vám může pomoci tužku najít.

knihy tužka modrá optická výzva iZdroj fotografie: Wrapnroll

Nápověda a řešení této úlohy

Pokud jste přijali optickou výzvu, možná jste již zjistili, že je obtížnější, než jste si představovali. Již mnoho lidí zkoušelo tento úkol vyřešit, k tomu je však zapotřebí velká pozornost k nevšedním detailům, proto neuspěl každý. Pečlivě sledujte každý prvek na obrázku a nenechte se ničím rozptylovat. Mějte otevřenou mysl a všímejte si i maličkostí.

V případě, že chcete nápovědu – hledaná tužka je zelené barvy. Hledejte proto zelený detail mezi knihami. A další indicií by mohl být fakt, že zelená tužka je položená na zelené knize v pravé části obrázku. Pokud jste splnili výzvu za uvedený čas, zasloužíte si gratulaci, pokud ne, dopřejte si času více, nebo se podívejte na řešení níže.

knihy tužka modrá optická výzva iZdroj fotografie: Wrapnroll

Za jak dlouho jste našli tužku?

Zdroj: Wrapnroll
Diskuze Vstoupit do diskuze
145 lidí právě čte
Zobrazit další články