Ivana pořídila vtipnou fotografii svého psa: Jen ti nejpozornější ho na obrázku dokáží najít

Některé fotografie jsou hotovým uměleckým dílem a dokáží pozorovateli pěkně zamotat hlavu. Nejinak tomu je i v tomto případě, kde se na snímku ukrývá malý pes.

i Zdroj fotografie: The Sun
                   

Majitelka malého psa plemene mops se vydala se svým čtyřnohým společníkem na oblíbenou procházku parkem, ze které si přinesli tuto zábavnou fotografii. Snímek se stal rychle hitem internetu a sociálních sítí. Jen opravdu zkušení pozorovatelé si dokáží malého psíka na snímku všimnout. Otestujte i své pozorovací schopnosti a pusťte se do jeho hledání.

K čemu slouží obrázkové testy

Optické iluze, hlavolamy, hádanky nebo hledání rozdílů jsou skvělým způsobem, jak věnovat svůj volný čas něčemu užitečnému. Jejich pravidelným procvičováním totiž přispíváte k rozvoji kognitivní funkce mozku, kritického a kreativního myšlení a zároveň trénujete paměťové dovednosti. Postupně také dochází ke snížení míry stresu, úzkosti i depresí.

Lidé s IQ nad 115 zvládnou najít na dvou kresbách 5 rozdílů do 20 vteřin. Patříte mezi ně?

Způsob využití obrázkových testů

V poslední době se těší obzvlášť velké oblibě na internetu a sociálních sítích, které umožňují jejich rychlejší sdílení mezi lidi z celého světa. Ti pak mohou snadno porovnávat dosažené výsledky. Primárně se však používají ve vzdělávacím systému, kde mají za úkol posoudit dovednosti studentů, nebo ve zdravotnictví a psychologii při práci s pacienty po těžkém úrazu nebo onemocnění mozku.

iZdroj fotografie: The Sun

V tomto případě je vaším konkrétním úkolem najít na fotografii pořízené v parku během venčení ukrytého malého psíka. Jelikož se jedná o drobné plemeno, je vaše hledání o to těžší. Zaostřete oči, zbystřete všechny smysly a postupujte pěkně kousek po kousku, protože jedině tak se vám podaří ukrytého malého psíka na snímku najít.

Kde se pes nachází

Pokud se vám podařilo pejska najít, pak patříte mezi velmi důkladné a pečlivé pozorovatelé. Nejspíš jste zvyklí, že vám běžně nic neunikne a vždy máte o všem přehled. Ve skutečnosti se pes nachází za ruční opěrkou lavičky, přes kterou je možné vidět jen jeho hlavu. V případě, že jste při jeho hledání nebyli úspěšní, dejte se rovnou do dalšího cvičení a začněte s pravidelným tréninkem svých analytických schopností a všímavosti.

iZdroj fotografie: The Sun

Jak rychle se podařilo najít mopsíka vám?

Zdroj: TheSun
Diskuze Vstoupit do diskuze
133 lidí právě čte
Zobrazit další články