Optický test: Jen lidé s ostřížím zrakem dokáží najít odlišný vlak za méně než 15 vteřin

Zjistěte, jak snadno si dokážete všímat i těch nejmenších detailů, a pusťte se do hledání odlišného vlaku. Abyste byli v řešení úkolu úspěšní, musíte jej stihnout najít včas.

i Zdroj fotografie: Adámoz / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Otestujte své IQ a pozorovací schopnosti tímto jednoduchým vizuálním úkolem. Zapojte všechny smysly a využijte získané znalosti a dovednosti. Jen opravdu bystrý pozorovatel dokáže na obrázku najít rozdílný vlak dříve, než mu vyprší stanovený časový limit 15 vteřin. Zapněte si stopky, dejte se do hledání a nenechte se ničím rozptýlit.

Využití optických iluzí

Různé hlavolamy, hádanky a optické iluze se v dnešní době využívají jako druh zábavy. Díky internetu jejich obliba ještě roste a sociální sítě umožňují do jejich řešení zapojit lidi z celého světa. Jejich pravidelným procvičováním navíc prospějete svému duševnímu rozpoložení i mentálnímu zdraví, a navíc zlepšíte některé funkce mozku, včetně schopnosti se soustředit.

Úkol pouze pro chytré jedince: Mezi spícími tygry se nachází jeden odlišný, najít ho dokáže jen inteligentní člověk

Jaké jsou druhy optických iluzí

Mezi základní iluze patří především geometrické, které využívají různé tvary a velikosti. Dále jsou velmi rozšířené tzv. nejednoznačné. Ty lze interpretovat různými způsoby lišícími se v závislosti na zkušenostech a vědomostech daného jedince. Pohybové iluze ve vás zase vytvoří pocit, že se předmět pohybuje či mění velikost. Barevné pracují s odstíny, kontrastními prvky a stínováním.

Najděte na obrázku rozdíl

V tomto případě je vaším konkrétním úkolem najít mezi zdánlivě stejnými vlakovými soupravami tu, která se od ostatních určitým detailem liší. Přestože se na první pohled zdají být všechny totožné, jediný vláček se od ostatních drobným rozdílem odlišuje. Pro úspěšné splnění tohoto testu však máte stanovený pevný časový limit, a to pouhých 15 vteřin.

Řešení obrázkového testu

Pokud se vám podařilo odlišující se vláček najít, pak to vypovídá o vašich výtečných pozorovacích a vyhodnocovacích schopnostech. Jen opravdu bystří a všímaví pozorovatelé to dokáží v tak krátkém časovém úseku. Ve skutečnosti se rozdílný vlak nachází ve třetím řádku zespodu a druhém sloupci zprava. Jestli vám hledání zabralo více času nebo jste zcela selhali, dejte se rovnou do dalšího cvičení a začněte postupně pracovat na svých dovednostech, které využijete i v osobním a pracovním životě.

Jak rychle jste dokázali odlišný vlak najít vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
63 lidí právě čte
Zobrazit další články