Test inteligence: Na obrázku je chyba, ale máte dostatečně vysoké IQ na to, byste ji našli za 10 sekund?

Vyzkoušejte tuto vizuální hádanku a prohlédněte si pozorně květiny na obrázku. Pokuste se najít jeden odlišný květ dříve, než vám vyprší stanovený časový limit.

i Zdroj fotografie: Barletta Web
                   

Otestujte své schopnosti a zjistěte, jak dobře si dokážete všímat i těch nejmenších detailů. Mezi žlutými květinami se ukrývá jedna, která se od ostatních mírně liší. Jen opravdu bystří lidé s citlivostí na detail a analytickými schopnostmi dokáží tento úkol včas vyřešit. Zapněte stopky a ověřte si, jestli dokážete pracovat i pod takovým tlakem.

Proč řešit obrázkové hádanky

Optické iluze, klamy, hlavolamy a hádanky jsou skvělým způsobem, jak se zabavit, a ještě využít čas k smysluplné činnosti. Ověříte si jimi navíc své logické schopnosti, stejně jako další funkce vašeho mozku. Jejich pravidelné procvičování taky přispívá k rozvoji kognitivních funkcí, kritického a kreativního myšlení i udržování paměti ve skvělé kondici.

IQ Test: Otestujte si své analytické schopnosti a najděte různé kočky na tomto obrázku

K čemu se obrázkové testy využívají

I přes jejich velkou oblibu a rozšíření na internetu a sociálních sítích je nejčastěji najdete jako součást IQ nebo psychologického testu. Svůj účel plní také ve zdravotnictví, kde se používají jako součást rehabilitací nebo při zjišťování způsobu fungování mozku. Jako psychotesty jsou využívané při výběrových řízeních, kde pomáhají na danou pozici najít nejvhodnějšího kandidáta.

iZdroj fotografie: Barletta Web

Najděte rozdílnou květinu

Prohlédněte si pozorně obrázek se žlutými květinami a pokuste se co nejrychleji mezi nimi najít tu, která se od ostatních drobně liší. Aby tento úkol nebyl příliš jednoduchý, hledání vám ztěžuje černé pozadí i počet kvítků. Pevně stanovený časový limit vám navíc pomůže na vlastní kůži otestovat, jak dobře nebo špatně dokážete pracovat pod tlakem.

Řešení vizuálního testu

Jestli jste dokázali včas rozdílnou květinu najít, vypovídá to o našich skvělých pozorovacích schopnostech. Umíte si všimnout i toho nejdrobnějšího detailu a jen tak něco vás při řešení problémů nerozhodí. Pokud vám naopak tento úkol dal zabrat, najdete správné řešení ve třetím sloupci zprava a druhém řádku zespodu. Pusťte se rovnou do dalšího úkolu a zapracujte postupně na svých dovednostech.

iZdroj fotografie: Barletta Web

Jak rychle se podařilo rozdílnou květinu najít vám?

Zdroj: BarlettaWeb
Diskuze Vstoupit do diskuze
61 lidí právě čte
Zobrazit další články