IQ Test: Otestujte si své analytické schopnosti a najděte různé kočky na tomto obrázku

Kočka patří k nejpopulárnějším domácím zvířatům. Stále je toho však hodně, co o těchto chlupatých společnicích nevíme. Třeba která z koček na obrázku se liší od ostatních.

i Zdroj fotografie: BarlettaWeb
                   

Kočky jsou svým způsobem záhadou, která lidská srdce zajímá už po tisíce let. Díky své tajemné osobnosti a naprosto okouzlujícímu vzhledu si získaly obrovskou popularitu. Aneb v nadsázce jejich vlastními slovy: Byly jsme divoké, nepředvídatelné a tvrdé. Pak jsme zjistily, že máte doma gauč.“ A s tolika kočkami po celém světě by se mohlo zdát, že už je máme přečtené od začátku do konce, že? Ale to je naprostý omyl.

Kočky a lidé jsou spolu tisíce let

Domestikace kočky není rozhodně novodobá záležitost. Nejstarší takový případ existoval už před 9 500 lety. Původně měli badatelé za to, že kočky ochočili jako první Egypťané. V roce 2004 však byly nalezeny ještě starší pozůstatky na Kypru, konkrétně kočičí hrob. To ho činí nejstarší památkou tohoto druhu, o 4 000 let starší než egyptské obrázky stejného zvířete. Teď se ale pozorně podívejte na tuto smečku. Která kočka se liší od zbytku?

iZdroj fotografie: BarlettaWeb

Kočičí život je velmi lákavá představa. Tito savci totiž stráví cca 70 % svého života spánkem, tedy asi 13–16 hodin denně. Kočičí dvířka jsou populární rekvizitou mnoha amerických filmů či seriálů. Jako první je zavedl Isaac Newton. Když totiž pracoval na svých výzkumech pro univerzitu, neustále ho rušilo škrábání kočky na dveře. Povolal proto univerzitního truhláře, který do dveří vyřízl dvě díry. Větší pro matku kočku a menší pro koťata.

Kočka ve vesmíru a řešení

V roce 1963 to potkalo kočku Felicette, která se později stala známou spíš jako Astrocat. Byla první a jedinou kočkou, která se dostala do kosmu. Už jsme zmínili starověký Egypt, kde byla navíc s kočkami spojena zvláštní tradice. Jejich úmrtí bylo totiž skutečně traumatizující událostí. Na znamení smutku si tak rodina zesnulého zvířete oholila obočí. Nejstarší kočka na světě se dožila 38 let. Níže naleznete řešení hádanky – pozornost bylo třeba zaměřit na uši. Určitě vyzkoušejte i další mozková cvičení, je to zábava!

iZdroj fotografie: BarlettaWeb

Jestli jste někdy sledovali, jak se kočky navzájem prohánějí, určitě vás napadlo, že jsou docela rychlé. Asi vás ale překvapí, jak moc je to pravda. Domácí kočka totiž vyvine rychlost skoro 50 kilometrů v hodině. Na 200 metrů by tak porazila i Usaina Bolta.

Jak dlouho vám trvalo ji odhalit?

Zdroj: BarlettaWeb
Diskuze Vstoupit do diskuze
124 lidí právě čte
Zobrazit další články