Někde se nám zatoulalo hnízdo, na fotce jsme ho hledali 2 minuty: Zvládnete ho najít dříve?

Tato fotografie starého vraku dokáže pěkně potrápit i ty nejzkušenější pozorovatele. Ptačího hnízda si téměř nikdo nevšimne. Otestujte svůj zrak a pokuste se jej najít.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Hledání skrytých předmětů na obrázku patří mezi oblíbené aktivity, kterými lidé tráví svůj volný čas. Díky internetu a sociálním sítím celkově popularita obrázkových testů neustále roste. Do jejich řešení se tak mohou snadno zapojit lidé z celého světa a společně si pomáhat, vzájemně spolu soupeřit nebo porovnávat dosažené výsledky. Zapojte se také do tohoto cvičení a pokuste se najít ukryté ptačí hnízdo.

Co je hlavolam

Jedná se o druh logické či obrázkové hádanky, kterou musí řešitel vhodným způsobem vyřešit. Může se jednat o hledání rozdílů, skrytého předmětu nebo nalezení chybějícího čísla v číselné řadě. Jejich pravidelné procvičování má velmi pozitivní vliv na vaši mentální kondici a duševní zdraví. Zlepšíte jimi například kognitivní funkce mozku, kreativní a kritické myšlení, fantazii i paměť. Dokonce jimi lze snížit úroveň stresu, míru úzkostí nebo depresí.

Harvardský test se zápalkami: Jen lidé s IQ 120 dokáží sirkou pohnout tak, aby rovnice dávala smysl

K čemu slouží obrázkové testy

V dnešní době jsou velmi oblíbeným zdrojem zábavy, přesto se ve velké míře používají především ve vzdělávání. Většinou jsou součástí IQ testů nebo jiných vědomostních zkoušek. Důležitou roli však hrají také ve zdravotnictví, kde pomáhají pacientům při terapiích nebo během rehabilitací po těžkém poranění nebo vážném onemocnění mozku. Některé firmy je dnes využívají jako součást výběrového řízení, aby otestovaly své uchazeče.

Najděte ptačí hnízdo

V tomto případě je vaším konkrétním úkolem najít na fotografii starého vraku auta ukryté ptačí hnízdo. Přestože se to zdá být na první pohled jednoduché, velké množství barev a detailů vám může celé hledání mnohonásobně ztížit. Jestli si chcete úlohu ještě více okořenit, stanovte si na jeho nalezení přesný časový limit. Tak si totiž snadno na vlastní kůži ověříte, jak dobře, nebo naopak špatně zvládáte práci pod tlakem.

Kde se hnízdo nachází

Pokud se vám podařilo toto nenápadné ptačí hnízdo na obrázku najít, pak to vypovídá o vašich vynikajících pozorovacích schopnostech. Jen tak něco vaší pozornosti nejspíš nikdy neunikne. Ve skutečnosti se hnízdo nachází v pravé dolní části obrázku těsně za korbou auta. V případě, že vám toto hledání zabralo více času nebo jste hnízdo nedokázali najít vůbec, začněte s pravidelným tréninkem svých schopností a pusťte se rovnou do dalšího cvičení.

Jak rychle se podařilo najít ptačí hnízdo na fotografii vraku vám?

Diskuze Vstoupit do diskuze
82 lidí právě čte
Zobrazit další články