Jeden z nich jen předstírá, že je neandrtálec: Najít na obrázku člověka z budoucnosti dokáže jen 7 % lidí

Otestujte své pozorovací a logické schopnosti a vyzkoušejte tento jednoduchý obrázkový test. Vaším úkolem je najít člověka z budoucnosti, než vám vyprší čas.

i Zdroj fotografie: Wepress News
                   

Tento obrázkový úkol se stal oblíbeným způsobem, jak otestovat bystrost, postřeh a rychlost vnímání jednotlivých lidí. Během stanoveného časového limitu se vám musí podařit odhalit, která postava nepatří do doby jeskynních lidí. Nenechte se zmást a zaměřte se i na ty nejdrobnější detaily. Jedině tak se vám podaří tento úkol úspěšně vyřešit.

K čemu se používají optické klamy

Různé iluze, klamy i hádanky jsou často součástí IQ testů a dalších podobných způsobů, jakými otestovat lidskou logiku a principy fungování mozku. Ve velké míře se však využívají také v psychologii nebo zdravotnictví. Tam slouží k sestavení psychologického profilu pacienta nebo při rehabilitacích mozku po těžkém úrazu nebo vážné nemoci.

Babička má v pokoji 2 zvířata. K nalezení psa je ale zapotřebí vytříbený smysl pro detail

Výhody obrázkových testů

Jedná se o zábavnou formu, kterou nevědomě posilujete své logické a rozumové dovednosti, stejně jako mentální a duševní zdraví. Jejich pravidelným procvičováním dochází k rozvoji kognitivních funkcí, kreativního a kritického myšlení, zlepšování paměti a předcházení její ztrátě v pozdějším věku. Navíc se jimi snižuje úroveň stresu, úzkosti i depresí.

iZdroj fotografie: Wepress News

Kdo pochází z budoucnosti

V tomto případě je vaším konkrétním úkolem podle drobného detailu zjistit, která postava na obrázku pochází z budoucnosti. Abyste však tento úkol úspěšně splnili, musíte jej stihnout vyřešit dříve, než vám vyprší stanovený časový limit 5 vteřin. Tato velmi krátká doba vám nedává příliš prostoru na chyby. Proto se soustřeďte a pusťte se do hledání.

Správné řešení

Pokud se vám podařilo dotyčnou postavu odhalit, pak patříte mezi opravdu bystré a pozorné génie. Vaše analytické schopnosti jedou na plné obrátky a časový tlak vás nerozhodí. Správnou odpovědí je muž stojící u jeskyně vlevo, protože drží v ruce baterku. V případě, že jste tento test nevyřešili nebo vám dal opravdu zabrat, dejte se rovnou do dalšího cvičení a zapracujte na svých dovednostech.

iZdroj fotografie: Wepress News

Jak rychle se podařilo danou postavu najít vám?

Zdroj: WepressNews
Diskuze Vstoupit do diskuze
85 lidí právě čte
Zobrazit další články