Tuhle hádanku může vyřešit opravdu jen chytrý člověk. Dokáže určit, co na tomto obrázku nedává smysl?

Baví vás přemýšlet a rádi zkoušíte své schopnosti? Pak byste si neměli nechat ujít tuto zapeklitou hádanku – na tomto obrázku domu a polí něco nesedí.

i Zdroj fotografie: Ondřej Štěpánek, pro Vědaživě
                   

Optické výzvy a hádanky se stávají čím dál populárnější. Není se čemu divit, zabaví jak dítě, tak dospělého. Jsou velice příhodné pro mysl každého věku. Je to skvělý způsob, jak se zabavit, relaxovat nebo si zkrátit dlouhou nudnou chvíli, třeba v čekárně u doktora. Rozhodně se optické hádanky nedají nazvat ztrátou času.

Optické hádanky mají různé formy

Hádanky s obrázky mohou být použity k stimulaci kognitivního rozvoje u dětí a pomoci jim zlepšit jejich pozorovací dovednosti, paměť a schopnost všímat si detailů. Existuje mnoho různých typů optických iluzí a vizuálních hádanek. Některé z nich zahrnují záludné obrázky, kde je potřeba najít skrytý objekt, postavu nebo vzor v rámci složitých vizuálních scén.

Babička má v pokoji 2 zvířata. K nalezení psa je ale zapotřebí vytříbený smysl pro detail

Jiné se zaměřují na vytvoření iluzorních efektů, které zkreslují naše vnímání velikosti, tvaru, perspektivy nebo barev. Dnes to ale bude něco trochu jiného. Vaším úkolem je zjistit, co na tomto obrázku nesedí. Na první pohled se může zdát, že se jedná o obyčejný obrázek domu v krajině, ale přece se zde skrývá nelogický prvek. Zkusíte na něj přijít?

Použijte rozum

Většinu optických hádanek je třeba řešit bez užití logického myšlení. To většinou úkol ztěžuje, jelikož jsme ze školy zvyklí, že všechno má svůj racionální důvod. Tahle výzva však naopak vyžaduje, abyste ji vyřešili pomocí selského rozumu. Tím pádem to musí být snadné, že? Věřte nebo ne, ale každého to netrkne na první dobrou. Je pravdou, že tuhle hádanku zatím vyřešilo jen 20 % lidí na světě. Něco vám jistě na tomto obrázku nesedí?

Hádanka s domem a polem iZdroj fotografie: Woman Tiscali

Ale co by to tak mohlo být? Je to jen dům, kopce, brána, kamenná zídka a pár stromů. Zkuste se zamyslet, protože v další větě se už dozvíte správnou odpověď. Je to přece vítr, který vypadá, jako by na obrázku foukal dvěma různými směry. Kouř z komína totiž směřuje doprava, kdežto větve stromů se ohýbají doleva. Pokud vám tento detail unikl, zkuste dál cvičit svou mysl podobnými hádankami, vaše schopnosti se brzy zlepší.

Jak jste si vedli při řešení této hádanky?

Diskuze Vstoupit do diskuze
98 lidí právě čte
Zobrazit další články