Tento rozdíl přehlédlo 76 % lidí: Najít písmeno K do 12 vteřin je tak těžké, že to možná ani vy nezvládnete

Pokud patříte mezi milovníky vizuálních výzev, pak musíte rozhodně vyzkoušet tuto. Najít mezi na první pohled stejnými písmeny ukryté „K“ do 12 vteřin je opravdu oříšek.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Otestujte, jak rychle dokážete zpracovávat a řešit zadané úkoly a jak snadno si všímáte i těch nejmenších detailů. V této vizuální výzvě uspěje jen málokdo. Najít mezi písmeny ukryté ,,K”, a to do pouhých 12 vteřin, není vůbec nic snadného. Jestli si troufáte, nastavte časovač, zaostřete oči a dejte se do jeho hledání. Zjistěte na vlastní kůži, jaký jste pozorovatel a jak se dokážete vypořádat s činností pod tlakem ubíhajícího času.

Jak fungují obrázkové testy

Jde vlastně o obrázkové hádanky, které má řešitel za úkol určitým způsobem vyřešit. Často jsou k jejich tvorbě používány geometrické tvary, kontrastní barvy nebo optické iluze a klamy. Jejich úkolem je pak zmást vaše uvažování a řešení daného úkolu vám výrazně ztížit. Vy pak musíte prohlédnout přes všechny nástrahy a najít hledaný rozdíl, skrytý předmět nebo logicky vyřešit matematickou rovnici nebo složit skládačku. 

Zábavný oční test: Najděte na obrázku odlišnost, která tam nepatří. Do 10 vteřin to zvládne jen čtvrtina populace

Jak řešit hlavolamy

Základ úspěchu vždy spočívá především v porozumění zadání. Hra se slovy nebo chytáky v něm ukryté vás mohou zmást a při řešení vás připraví o drahocenný čas. Pokud je to potřeba, rozdělte si jej proto na několik částí, abyste měli jistotu, že všemu rozumíte a přesně víte, co je vaším úkolem. Dále postupujte systematicky a věnujte pozornost každému detailu, který uvidíte. Zmatené tikání očima vám může práci mnohonásobně ztížit.

Najděte rozdílné písmeno

V tomto konkrétním případě je vaším úkolem najít jediné písmeno, které se od ostatních liší. Přesněji hledáte písmeno ,,K”, jež se ostatním písmenům na první pohled velmi podobá. Abyste však byli zcela úspěšní, musí se vám to podařit dříve, než vám vyprší velmi krátký časový limit. Ten máte stanovený na pouhých 12 vteřin. Zjistěte, zda díky tomu budete pracovat efektivněji a rychleji, nebo se naopak na úkol nedokážete vůbec soustředit.

Kde se písmeno nachází

Pokud se vám podařilo hledané rozdílné písmeno na obrázku najít, pak to vypovídá o vašich vynikajících pozorovacích a analytických schopnostech. Ani omezené množství času vás nerozhodí. Ve skutečnosti se písmeno nachází ve druhém sloupci zleva a třetím řádku zespodu. V případě, že vám jeho hledání zabralo více času nebo jste jej nedokázali najít vůbec, pak se dejte rovnou do dalšího cvičení a začněte na svých schopnostech pravidelně pracovat.

Jak rychle se podařilo najít odlišné písmeno vám?

Diskuze Vstoupit do diskuze
62 lidí právě čte
Zobrazit další články