Jen skutečně bystrý jedinec ji dokáže splnit. Optickou výzvu zvládlo jen 6 % lidí. Úkolem je najít dárek, máte na to jen 10 sekund

Tento vizuální test dokáže potrápit vaše mozkové závity. Jen lidé s opravdu bystrou a inteligentní myslí najdou hledaný obrázek dříve, než jim vyprší stanovený časový limit.

i Zdroj fotografie: Informe Brasil
                   

V tomto obrázkovém testu je vaším úkolem najít v dětském pokoji ukrytý dáreček. Aby pro vás jeho hledání nebylo příliš jednoduché, je potřeba prozkoumat velké množství detailů v krátkém časovém limitu, který máte stanoven na pouhých 10 vteřin. Nenechte se zmást různými tvary a kontrastními barvami, zapněte stopky a dejte se do pátrání.

Přínos obrázkových testů

Řešení optických iluzí, hlavolamů, hádanek nebo hledání skrytých předmětů je zábavný způsob, jakým můžete otestovat své IQ a zároveň zlepšit některé funkce mozku. Jeho stimulací rozvíjíte především kognitivní funkce, kritické a kreativní myšlení i paměť. Zároveň předcházíte její případné ztrátě v pozdějších letech a působíte pozitivně na své duševní zdraví.

Dvě hádanky prověří vaší schopnost dedukce. Zvládne je vyluštit jen 39 % Čechů, troufnete si?

Jak řešit obrázkové testy

Aby se vám podařilo dané cvičení vyřešit, musíte zapojit své logické uvažování i pozorovací a analytické schopnosti. Jedině tak dokážete v krátkém časovém úseku prohlédnout množství různých detailů a najít hledaný předmět. Ze všeho nejdůležitější je však zcela porozumět danému zadání. Pokud je to potřeba, rozdělte si jej do několika částí.

iZdroj fotografie: Informe Brasil

Najděte ukrytý dárek

V tomto konkrétním případě je vaším úkolem v dětském pokojíčku najít ukrytý narozeninový dárek. Pro jeho nalezení však máte stanovený jen velmi krátký časový limit 10 vteřin. Abyste byli zcela úspěšní, musíte jej najít dříve, než vám vyprší čas. Prozkoumejte jednotlivé detaily a nepropadejte panice. S chladnou hlavou se vám bude předmět hledat mnohem lépe.

Kde se dárek nachází

Pokud se vám podařilo hledaný narozeninový dárek najít, pak patříte mezi velmi inteligentní a bystré pozorovatele. Navzdory rychle ubíhajícímu časovému limitu se dokážete skvěle soustředit. Ve skutečnosti se hledaný předmět nachází v horním patře dětské postýlky. Jestli vám jeho hledání trvalo déle nebo jste jej nedokázali vůbec nalézt, začněte na svých schopnostech pravidelně pracovat a pusťte se rovnou do dalšího cvičení.

iZdroj fotografie: Informe Brasil

Jak rychle jste dokázali najít ukrytý narozeninový dárek vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
112 lidí právě čte
Zobrazit další články