Jen 1 člověk ze 3 na tomto obrázku není zločinec. Jen člověk s detektivním smyslem dokáže určit, o koho se jedná

Léto je pravidelně časem, kdy lidé vyrážejí za dobrodružstvím, především v zahraničí. Jestli se ale chcete vrátit z takových toulek v pořádku, následujícím městům se vyhněte.

i Zdroj fotografie: Wrapnroll
                   

Bogota je hlavně a současně také nejlidnatější město Kolumbie. V posledních letech se sice stran kriminality trochu zlepšuje, stále tu ale kraluje narkomafie. Násilí je tu tak na denním pořádku a jde o jedno z nejnebezpečnějších měst světa. Hrozby bombou nejsou nic zvláštního, poměrně často tu explodují auta. Civilisté jsou často unášeni s výkupným požadovaným po vládě. Obrovská úroveň kriminality ale platí pro celou Kolumbii, nejenom Bogotu.

Denní války kartelů

Jestli se tu tedy z nějakého důvodu ocitnete, držte se pokud možno na severu. Ten je přece jen o něco bezpečnější. Aktuálně nejrychleji rostoucím městem na světě je Ciudad Juaréz na severu Mexika. Ovšem stejné tempo růstu se zalíbilo i tamní kriminalitě. Drogové kartely se tu totiž nezastaví před ničím. Proto je lokalita označena jako „nejnásilnější oblast krom míst, kde je válka“. Podívejte se na trojici lidí u stolků a zapojte svou dedukci. Který z nich je pouze obětí?

iZdroj fotografie: Wrapnroll

Jen během roku 2008 se mohlo město „pochlubit“ 1 400 vraždami. Dva roky poté v jeho ulicích zahynulo přes 2 500 lidí. O St. Louis v Missouri hovoří materiály FBI také jasně. Z pohledu vražd, loupeží či znásilnění je toto město nejnebezpečnějším místem USA. S přehledem zaostávají i známé lokality jako Camden, New Orleans, nebo dokonce Detroit. Všechna se v minulosti pohybovala na vrcholu zločinnosti.

Jen malé procento Čechů dokáže najít všechny detaily v zábavném testu, který dokonale prověří pozornost

Násilí, demonstrace a přestřelky

Národní průměr kriminality tvoří 429,4 násilností všeho druhu za den na 100 000 obyvatel. St. Louis se ovšem dostává na pětinásobek, tedy 2 070. Skoro 70 % všech těchto činů se odehrává v centrální oblasti města. Také Port-au-Prince na Haiti je semeništěm zločinu, a to navzdory vládním snahám z roku 2004. V největším městě Haiti tak stále bují násilí a také demonstrace. Muž s telefonem má krev na tváři, asi se stal obětí přepadení nebo jiné hádky.

iZdroj fotografie: Wrapnroll

Jde o jeden ze 4 největších kanálů pro drogy do USA. Jsou tu tak běžné únosy, vraždy, výhružky, přestřelky, krádeže a ozbrojená vloupání. Není tu skutečná policejní síla, která by zločin držela pod kontrolou. Odhalit správné řešení dokáže pouze člověk s vyvinutou schopností dedukce. Pokud vám tento typ hádanky nesedl, můžete vyzkoušet třeba hledání rozdílů nebo optické iluze.

Jak jste si s rébusem poradili?

Zdroj: Wepress
Diskuze Vstoupit do diskuze
61 lidí právě čte
Zobrazit další články