Téměř 98 % Čechů na tomto testu pohořelo: Najít 3 rozdíly do 20 vteřin je téměř nadlidský úkol

Prohlédněte si pozorně obrázek ženicha s nevěstou a jejich malými pomocníky a pokuste se najít tři rozdíly, než vám vyprší stanovený časový limit 20 vteřin.

i Zdroj fotografie: Wepress News
                   

Hledání rozdílů na obrázku je vynikajícím způsobem, jak zlepšit svou schopnost soustředit se a všímat si i těch nejmenších detailů. Jedině při důkladném pozorování si dokážete všimnout všech nesrovnalostí, které od sebe na první pohled zdánlivě stejné obrázky odlišují. Na vyřešení tohoto úkolu však máte stanovený poměrné krátký časový limit. Neztrácejte tedy čas a buďte opravdu všímaví, může jít skutečně o drobnosti.

Jaký je přínos obrázkových testů

Pravidelné procvičování hlavolamů, hádanek a jiných druhů vizuálních cvičení pomáhá rozvíjet kognitivní funkce mozku, ale také kreativní a kritické myšlení, což vede také ke zlepšení vaší fantazie. Postupně tak pro vás bude mnohem snazší nacházet řešení různých problémů a komplikací, která by vás dříve nejspíš ani nenapadla. Tuto schopnost zajisté oceníte jak v osobním, tak pracovním životě.

Na tomto obrázku je několik rozdílů, najít je všechny zvládne jen 7 % lidí. Dokážete to?

Způsoby využití obrázkových testů

V dnešní době se s nimi nejčastěji setkáte ve vzdělání, kde jsou součástí různých testů za účelem kvalifikace dovedností žáků a studentů. Pravidelně se s nimi však pracuje také ve zdravotnictví, kde jejich přínos využívá především psychologie a psychiatrie. Velmi užitečné bývají i při rehabilitacích mozku. Některé firmy a společnosti je využívají při výběrovém řízení, aby odhalily kvality a slabé stránky svých uchazečů.

iZdroj fotografie: Wepress News

Najděte na obrázku 3 rozdíly

V tomto případě je vaším konkrétním úkolem na obrázku novomanželů najít tři drobné rozdíly, které od sebe obě kresby vzájemně odlišují. Pro jeho úspěšné splnění ale máte stanovený přesný časový limit 20 vteřin. Zatímco někteří lidé bývají kvůli vnějšímu tlaku výkonnější a efektivnější, jiní se nedokáží plně soustředit a rozdíly se jim najít nepodaří vůbec.

Kde se rozdíly nachází

Pokud jste byli ve svém hledání úspěšní, vypovídá to o vaší skvělé schopnosti koncentrovat se i v náročných podmínkách. Ani tlak plynoucí z ubíhajícího času vás nedokáže vyvést z rovnováhy. Prvním rozdílem je počet rukavic, které ženich drží. Dalším pak velikost nevěstiny kytice a posledním velikost mašle na šatech družičky. V případě, že jste nebyli úspěšní, dejte se rovnou do dalšího úkolu a pravidelně na svých dovednostech pracujte.

iZdroj fotografie: Wepress News

Jak rychle jste dokázali najít tři rozdíly vy?

Zdroj: WepressNews
Diskuze Vstoupit do diskuze
131 lidí právě čte
Zobrazit další články