Pokud máte IQ nižší než 110, nemáte šanci tuto optickou hádanku vyřešit. Na obrázku je odlišný klobouk, vidí ho ale jen inteligentní jedinci

Prohlédněte si pozorně řadu na první pohled totožných klobouků a pokuste se mezi nimi najít jediný, který se od ostatních liší, dříve než vám vyprší stanovený časový limit.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Pokud vás zajímají obrázkové hádanky a toužíte si otestovat své vlastní logické a pozorovací schopnosti, pak se pusťte do hledání rozdílu, který jediný klobouk od ostatních odlišuje. Abyste však byli úspěšní, musí se vám to podařit dříve, než vám vyprší krátký časový limit 10 vteřin. Díky němu si na vlastní kůži otestujete, jak se vám pracuje pod tlakem a jakou měrou toto vědomí omezeného času ovlivňuje vaše dovednosti.

Co je hlavolam

Jedná se o druh logické hádanky, kterou je potřeba určitým způsobem vyřešit. Díky tomu si otestujete nejen svou logiku, ale taky citlivost na detail, postřeh a schopnost se soustředit. Pro vyřešení obrázkových testů je často potřeba podívat se na úkol z různých úhlů pohledu, zapojit kreativní i kritické myšlení a přemýšlet nad rámec běžného uvažování. Občas se k hledanému výsledku dostanete jen díky nekonvenčním způsobům řešení.

Hádanka, nad kterou si i vysokoškoláci lámou hlavu. Dokážete říct, který z mužů na obrázku je nejhloupější?

Jaké jsou přínosy hlavolamu

Jejich pravidelným procvičováním dochází k silné stimulaci mozku, což vede k rozvoji jeho kognitivních funkcí, ale taky kritického a kreativního myšlení i fantazie. Navíc se jimi zlepšuje paměť a zároveň předcházíte jejímu zhoršování v pozdějších letech. Dále vám tyto úkoly mohou pomoci snížit míru úzkosti, stresu i depresí. Celkově tak díky pravidelnému tréninku pocítíte výraznou změnu ve stavu svého duševního zdraví.

Najděte rozdílný klobouk

V tomto případě je vaším úkolem na obrázku najít konkrétní klobouk, který se určitým rozdílem od ostatních liší. Pro jeho nalezení však máte stanovený jen velmi krátký časový limit, a to pouhých 10 vteřin. Abyste jej dokázali najít včas, musíte pracovat systematicky a věnovat pozornost i tomu nejmenšímu detailu. Jedině tak se vám podaří v hledání rozdílného klobouku na obrázku uspět.

Kde se klobouk nachází

Pokud se vám podařilo hledaný klobouk nalézt, pak patříte mezi velmi výjimečné a nadané pozorovatele. Zároveň to vypovídá o vašich vynikajících pozorovacích schopnostech. Ve skutečnosti se rozdíl nachází ve třetí řadě shora a druhém sloupci zprava. V případě, že jste při jeho hledání nebyli úspěšní nebo vám zabralo mnohem více času, pak se dejte rovnou do dalšího cvičení a začněte s pravidelným tréninkem. Za pár dní pro vás bude řešení podobných úkolů úplná hračka.

Jak rychle se podařilo najít rozdílný klobouk vám?

Diskuze Vstoupit do diskuze
65 lidí právě čte
Zobrazit další články