I Albertu Einsteinovi to trvalo 8 sekund: Rovnici pro génie dokázala vyřešit jen 2 % všech lidí

Jen matematický génius dokáže vyřešit tuto číselnou řadu a odhalit chybějící číslo. Zjistěte, jak dobré jsou vaše schopnosti a co všechno si pamatujete ze školních let.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Obrázkové testy jsou oblíbeným způsobem, jak otestovat některé své schopnosti a dovednosti. Jejich obtížnost se liší, a tak si na své přijde opravdu každý. Jejich pravidelným procvičováním navíc velmi prospějete svému duševnímu rozpoložení i celkovému mentálnímu zdraví. Pusťte se do řešení tohoto úkolu a pokuste se vypočíst, které číslo v řadě chybí.

Co jsou hlavolamy

Jedná se o různé druhy hádanek, kdy se řešitelé snaží najít výsledek nebo řešení na základě zadání. Obrázkové testy jsou vytvářeny různými tvary, kombinací barev nebo iluzemi, které mají za úkol zmást oko a vnímání pozorovatele a celé hledání tak ztížit. Logické úlohy zase vyžadují pořádné zamyšlení a nalezení vzorce, opakujícího se prvku, případně chyby či nesrovnalosti. Vždy je dobré podívat se na věc z jiného úhlu nebo uvažovat nad rámec běžného myšlení.

IQ kvíz: Vyřešte přesunutím jediné zápalky matematický příklad ze základní školy. Dospělým ale dělá problém

Jaký je přínos hlavolamů

Obrázkové i logické testy působí jako vynikající stimulátory mozku, což má za následek především rozvoj kognitivních funkcí. Další výhodou je zlepšující se paměť, kreativní i kritické myšlení a fantazie. Jedná se o zábavný a zároveň velmi efektivní způsob, jak udržet svou mysl aktivní a bystrou i v pozdějších letech. Navíc při jejich řešení dochází ke snížení stresu, míry úzkostí i depresí.

Odhalte chybějící číslo

V tomto konkrétním případě je vaším úkolem zjistit, jaké číslo v číselné řadě chybí. Budete tedy muset odhalit princip, na němž je celá číselná řada založena. Abyste tento vzorec odhalili, musíte využít své logické uvažování a oprášit veškeré matematické schopnosti, které máte. Jedině tak se vám podaří hledané číslo najít a celý příklad vyřešit.

Řešení číselné řady

Pokud se vám podařilo najít chybějící číslo, pak patříte mezi vysoce inteligentní a vzdělané jedince. Ve skutečnosti je hledaným číslem číslo 3. Pro jeho zjištění je potřeba najít koeficient, kterým jsou násobena ostatní čísla. Šestka je násobena číslem 0,5, trojka pak číslem 1, takže je potřeba předchozího činitele vždy vynásobit dvěma. Při dodržování stejného postupu se dopátráte konečného výsledku. V případě, že jste nebyli úspěšní, dejte se do dalšího cvičení.

6 x 0,5 = 3; 3 x 1 = 3; 3 x 2 = 6; 6 x 4 =24; 24 x 8 = 192

Jak rychle jste dokázali odhalit chybějící číslo vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
131 lidí právě čte
Zobrazit další články