Prvňáci to zvládají průměrně za 12 sekund. Podaří se vám najít odlišný balónek dříve?

Otestujte své pozorovací schopnosti a citlivost na detail touto obrázkovou výzvou. Pokud máte zrak jako ostříž, pak bez problémů najdete jediné odlišné balónky.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Obrázkové testy patří mezi oblíbený způsob, jak trávit svůj volný čas a zároveň udělat něco dobrého pro své duševní zdraví. Díky internetu a sociálním sítím jejich popularita v dnešní době neustále roste a do jejich řešení lze zapojit lidi z celého světa. Ti tak mohou z pohodlí domova spolupracovat, soutěžit a porovnávat dosažené výsledky. Zapojte se taky do tohoto vizuálního úkolu.

V čem spočívá přínos hlavolamů

Jedná se o druh hádanky, která velmi pozitivně působí na fungování mozku. Jejich pravidelným procvičováním dochází ke zlepšení kognitivních funkcí, kreativního i kritického myšlení a fantazie. Navíc jimi zlepšíte svou paměť a předejdete taky její případné ztrátě v pozdějších letech. Podle odborníků snižují úroveň stresu, míru úzkosti i depresí.

Optická hádanka, kterou vyřešilo jen 6 % lidí: Na obrázku je nesmysl, bez značné inteligence ho ale neodhalíte

K čemu slouží obrázkové testy

I když se jedná o oblíbený zdroj zábavy, nejčastěji se využívají ve vzdělávání, kde bývají součástí IQ testů a jiných vědomostních zkoušek. Ve zdravotnictví jsou ceněné především pro své terapeutické a rehabilitační účinky a pomáhají zejména pacientům po těžkém úrazu nebo vážném onemocnění mozku. Některé firmy je však využívají i jako součást výběrového řízení.

Najděte rozdílné balonky

V tomto konkrétním případě je vaším úkolem na obrázku s na první pohled totožnými balonky najít jedinou trojici, která se od ostatních něčím liší. Aby se vám to povedlo, musíte se opravdu soustředit i na ten nejmenší detail a nenechat se ničím rozptylovat. Postupujte systematicky a věnujte pozornost všemu, co vidíte. Jedině tak dokážete najít řešení.

Kde se balónky nachází

Pokud se vám podařilo najít odlišné balónky, pak patříte mezi opravdu bystré a nadané pozorovatele. Jen tak něco vaší pozornosti neunikne a umíte se perfektně soustředit. Ve skutečnosti se tyto balonky nachází ve druhém řádku zespodu a pátém sloupci zprava. V případě, že vám jejich hledání zabralo více času nebo jste nebyli vůbec úspěšní, dejte se rovnou do dalšího cvičení a začněte na svých schopnostech pravidelně pracovat. Postupem času budete zvládat tyto úkoly mnohem rychleji a bez velké námahy.

Jak rychle se podařilo odlišný balónek najít vám?

Diskuze Vstoupit do diskuze
127 lidí právě čte
Zobrazit další články